لپ تاپ های مجهز به تراشه Raptor Lake اینتل احتمالا در اواسط دسامبر وارد بازار می شوند


بر اساس گزارش Videocards، به نقل از یک افشاگر توییتر، اینتل در سه ماهه اول سال آینده زمان شلوغی را در پیش دارد. این افشاگر، قبلا مشخصات فنی پردازنده های نسل چهارم بود Sapphire Rapids-WS را به درستی پیش‌بینی کرد، می‌گوید تیم آبی به دنبال معرفی طیف گسترده‌ای از پردازنده‌ها در CES 2023 است.

مدت هاست که افشاگران می گویند اینتل و AMD از نسل جدید پردازنده های کلاس لپ تاپ در ابتدای سال 2023 رونمایی خواهند کرد.اینتل پردازنده های لپ تاپ سری H، HX، P و U را در قالب نسل سیزدهم Raptor معرفی خواهد کرد. خانواده دریاچه

احتمالاً شاهد معرفی پردازنده های سری N بر اساس پلتفرم نسل دوازدهم Alder Lake خواهیم بود. این پردازنده ها فقط هسته های کم مصرف خواهند داشت، در حالی که تیم Blue Team از ترکیب هسته های کم مصرف و پرمصرف در دیگر پردازنده های خود استفاده می کند.

مقالات مرتبط:

انتظار می رود اینتل مدل جدید پردازنده های دسکتاپ نسل سیزدهم را در رویداد CES معرفی کند. برخلاف پردازنده های فعلی، این پردازنده های 65 واتی جزو محصولات سری K نخواهند بود. اینتل همچنین به دنبال معرفی مادربردهای H770 و B760 است. علاوه بر اینها، احتمالاً اینتل از نسل سیزدهم پردازنده های vPro برای مشتریان سازمانی رونمایی خواهد کرد.

اکثر پردازنده‌های جدید اینتل احتمالاً در روزهای ابتدایی سال 2023 رونمایی خواهند شد. برای مثال، تاریخ رونمایی و عرضه سری‌های Raptor Lake-H، Raptor Lake-HX و Alder Lake-N 3 ژانویه 2023 (13 ژانویه 1401) اعلام شده است. تراشه‌های Raptor Lake-P و Raptor Lake-U نیز در همان تاریخ معرفی خواهند شد، اما دیرتر وارد بازار خواهند شد.

اینتل پیش از این اعلام کرده بود که یکی از پردازنده های دسکتاپ نسل سیزدهم به فرکانس 6.0 گیگاهرتز دست خواهد یافت. این پردازنده احتمالا در ابتدای سال آینده معرفی خواهد شد.