قیمت گوشی های هوشمند پرچمدار به زودی افزایش می یابد


هفته گذشته شایعه ای در مورد سریال آیفون 15 عرضه شده است که نشان می دهد مدل های پرو این گوشی ها احتمالاً گران تر از نسل های قبلی خواهند بود. این خبر حکایت از افزایش قیمت گوشی های هوشمند رده بالا دارد که سایر شرکت ها نیز آن را دنبال خواهند کرد.

اکنون اطلاعات بیشتری در دسترس است که نشان می دهد افزایش قیمت گوشی های پرچمدار اتفاق خواهد افتاد. کانترپوینت برخی از آمارها را در مورد بازار گوشی های هوشمند پریمیوم در سال 2022 منتشر کرده است. این نمودار به طور خلاصه نشان می دهد که در حالی که فروش کلی گوشی های هوشمند در سراسر جهان 12 درصد نسبت به سال گذشته کاهش یافته است، فروش گوشی های رده بالا 1 درصد افزایش یافته است. این اطلاعات همچنین نشان می دهد که برای اولین بار، 55 درصد از سهم بازار جهانی گوشی های هوشمند به مدل های پریمیوم اختصاص دارد.

گزارش کردن Androidauthority، می توان گفت فروش گوشی های ارزان قیمت و میان رده نسبت به محصولاتی که با برچسب هزار دلاری یا بیشتر روانه بازار شده اند، کاهش یافته است.

اگر با اعداد جدید Counterpoint کمی گیج شده اید، باید به این نکته اشاره کنیم که ≥ 600 دلار به قیمت عمده فروشی تلفن ها اشاره دارد، نه برچسب قیمت خرده فروشی آنها. این شرکت تحقیقاتی از قیمت گذاری عمده فروشی برای تجزیه و تحلیل بازار استفاده می کند، زیرا برچسب های خرده فروشان در سراسر جهان به قدری نوسان می کند که نمی توان اطلاعات دقیقی از آنها دریافت کرد.