قیمت خودروی اپل احتمالا مشابه تسلا مدل اس خواهد بود


به گزارش بلومبرگ، اپل قصد دارد تا سال 2026 خودروی برقی خود را روانه بازار کند، در حالی که پیش از این گفته می شد این خودرو بیش از 100 هزار دلار قیمت دارد، اکنون منابع آگاه ادعا می کنند که قیمت اپل کار کمتر از این مقدار خواهد بود.

اپل در ابتدا قصد داشت خودرویی مشابه Canoo Lifestyle تولید کند. در این مورد قرار بود سرنشینان در خودرویی به سبک لیموزینی که فرمان و پدال نداشت روبروی هم بنشینند، اما اپل برنامه های خود را تغییر داده است. خودروی اپل طراحی معمولی تری خواهد داشت و از صندلی راننده، فرمان و پدال استفاده خواهد کرد. خودروی الکتریکی اپل حالت خودران را در بزرگراه ها ارائه خواهد کرد، اما برخلاف شایعات قبلی، این خودرو کاملاً خودران نخواهد بود.

اپل با ورود به بازار خودروهای الکتریکی به رقیب تسلا تبدیل می شود. خودروهای فعلی تسلا حالت خودران دارند، البته این ویژگی یک سری پیش نیاز دارد و نمی توانیم آن را کاملا خودران بنامیم.

قیمت خودروهای تسلا از حدود 47000 دلار شروع می شود، اما این شرکت خودروهایی با قیمت بیش از 100000 دلار نیز دارد. اگر مدل پایه خودروی اپل با قیمتی در حدود 100 هزار دلار عرضه شود، احتمالا شاهد رقیب جدیدی برای مدل رده بالای تسلا مدل S خواهیم بود.

مقالات مرتبط:

گفته می شود اپل در ابتدا قصد داشت خودروی خود را با قیمتی بیش از 120 هزار دلار در اختیار مشتریان قرار دهد. شاید نبود سیستم کاملاً خودمختار باعث شده اپل قیمت نهایی خودرو را کاهش دهد.

اپل هنوز طراحی Apple Car را نهایی نکرده است اما تا سال 2023 این کار را انجام خواهد داد.لیست ویژگی های خودرو تا سال 2024 تنظیم می شود.یک سال بعد تست های جاده ای اپل آغاز می شود و این خودرو در سال 2026 به دست مشتریان خواهد رسید.

اپل همچنان به دنبال شریک تجاری برای تولید خودروی خود است. این شرکت مذاکرات جدی با فولکس واگن انجام داده است که البته تاریخ این مذاکرات به چندین سال قبل برمی گردد.