قیمت بیمه بدنه پراید در سال 1401 چقدر است؟


نرخ بیمه بدنه پراید را چگونه محاسبه می کنند؟

قیمت بیمه بدنه پراید بر اساس عوامل مختلفی تعیین می شود. هر کدام از این عوامل می تواند بر میزان حق بیمه بدنه خودروی پراید تاثیرگذار باشد; البته در هر شرکت بیمه ای درصد اعمال این فاکتورها متفاوت است. اما قیمت و نرخ بیمه بدنه پراید با توجه به عوامل زیر تعیین می شود:

مدل پراید:

مدل انتخابی پراید یکی از عواملی است که می تواند بر قیمت خرید بیمه بدنه آن تاثیرگذار باشد.

سال افتخار:

برای خودروهای مدل قدیمی قیمت بیمه بدنه بالاتر خواهد بود.

همچنین قیمت بیمه بدنه پراید یا سایر خودروها با توجه به فاکتورهای زیر بررسی می شود.

ویژگی های خودرو

قیمت بیمه نامه بدنه به عواملی مانند: سال ساخت، نوع خودرو و ارزش فعلی خودرو بستگی دارد. با توجه به این عوامل قیمت بیمه نامه بدنه ممکن است تفاوت هایی داشته باشد. زیرا هر چه سال خودرو جدیدتر باشد، قیمت بیمه نامه نیز بالاتر می رود. از طرفی بیمه گر موظف است ارزش خودرو را به درستی اعلام کند تا در صورت بروز حادثه نزدیک ترین قیمت خسارت به بیمه گذار پرداخت شود. در واقع معیار اصلی قیمت گذاری بیمه نامه، ارزش خودرو است.

تخفیف های بیمه

برای افزایش پوشش بیمه بدنه پراید باید یک سری تخفیف در نظر گرفت. البته تخفیف بیمه نامه برای اکثر خودروها به عنوان مشوقی برای خرید بیمه نامه بدنه اختیاری اعمال می شود. همچنین تخفیف بدون خسارت را می توان یکی از تخفیف های بیمه بدنه دانست که موارد زیر را نیز می توان به آن اضافه کرد:

  • تخفیف اصلی بیمه بدنه
  • تخفیف برای خودروهای صفر کیلومتر
  • تخفیف های گاه به گاه
  • تخفیف گروهی بیمه بدنه
  • تخفیف نقدی

پوشش و سقف تعهدات

انتخاب پوشش بیمه بدنه مهمترین بخش قیمت گذاری در بیمه نامه است. همانطور که توضیح داده شد، انتخاب پوشش های اضافی مستلزم پرداخت حق بیمه بیشتر است و اینکه چه خطراتی باید تحت پوشش قرار بگیرید باعث افزایش یا کاهش قیمت بیمه بدنه می شود. در واقع انتخاب پوشش بیمه ای بر قیمت بیمه نامه تاثیر مستقیم خواهد داشت.

مدارک مورد نیاز برای جبران خسارت در بیمه بدنه پراید

زمانی که بیمه نامه بدنه را انتخاب می کنید، تحت پوشش ریسک های بیمه گر قرار می گیرید، بنابراین در صورت وقوع حادثه، شرکت بیمه موظف به جبران خسارت می باشد. توجه داشته باشید برای جبران خسارات وارده باید ظرف مدت پنج روز کاری به یکی از شعب شرکت بیمه خود مراجعه کرده و خسارت را کتباً اعلام نمایید. در این شرایط کارشناس بیمه از شما مدارکی می خواهد تا خسارت را اعلام کنند. این اسناد عبارتند از:

  • اصل و کپی بیمه بدنه
  • اصل و عکس گواهینامه رانندگی مقصر
  • اصل و کپی بیمه نامه شخص ثالث
  • کپی سند مالکیت خودرو
  • اصل و کپی کارت ملی بیمه گذار و مالک خودرو

چرا بیمه بدنه بخریم؟

با توجه به نوسانات قیمت قطعات خودرو و شرایط اقتصادی کشور بهتر است پشتوانه مالی داشته باشیم تا در صورت بروز حادثه رانندگی از دغدغه جبران هزینه های مالی کاسته شود. در واقع با خرید بیمه بدنه و قیمت بدنه پراید می توانید ریسک جبران هزینه های انجام شده را به شرکت بیمه منتقل کنید.

توصیه می کنیم اگر جزو افراد آینده نگر هستید این بیمه نامه را خریداری کنید تا در صورت بروز خسارات ناشی از حوادث مشمول بیمه نامه، خسارت شما تا سقف تعهدات بیمه گر جبران شود. همچنین هنگام انتخاب پوشش های مختلف بیمه نامه حتما با کارشناس بیمه مشورت کنید تا بهترین بیمه نامه بدنه با شرایط و پوشش های مناسب را دریافت کنید. کارگزاری آنلاین Insurance.com سامانه ای است برای استعلام، مقایسه و خرید آنلاین بیمه از جمله بیمه بدنه خودرو. با ورود به https://bimeh.com/carbody/ در سایت بیمه دات کام می توانید قیمت و شرایط انواع بیمه نامه را از معتبرترین شرکت های بیمه استعلام و مقایسه کنید. همچنین در صورت نیاز به مشاوره تخصصی می توانید با شماره 0214372 تماس حاصل فرمایید.مشاوره های کارشناسان Insurance.com رایگان و کاملا بی طرف می باشد. پس از دریافت اطلاعات، خرید بیمه مناسب با شرایط خود را در کمترین زمان ممکن تجربه کنید و بیمه نامه خود را به صورت رایگان درب منزل دریافت کنید.