قلم اپل 49 دلاری برای آیفون 14; محصول احتمالی که عرضه آن در دقیقه 90 متوقف شد


شایعاتی منتشر شده مبنی بر اینکه اپل قصد دارد مدل جدیدی از اپل پنسل را در سال جاری عرضه کند.

طبق پست منتشر شده در شبکه اجتماعی Weibo، اپل در آخرین لحظه عرضه مدل جدید اپل پنسل 50 دلاری خود را لغو کرده است. ظاهرا در همان زمان مدل جدید اپل پنسل وارد چرخه تولید انبوه شده بود.

گفته می شود این نسخه از اپل پنسل با آیفون 14 سازگار است و یکی از بزرگترین مشکلات آیپد 10 را نیز پوشش می دهد.

اکانت توییتر Duan Rui نیز بر اساس اطلاعات منتشر شده در Weibo پستی را به اشتراک گذاشت که حاوی جزئیات این محصول است. البته منبع این اطلاعات سابقه چندانی در افشای اطلاعات ندارد. بنابراین، اعتبار سنجی آن دشوار می شود. در هر صورت ادعاهای مطرح شده جالب و قابل توجه است.

این منبع می گوید اپل در حال کار بر روی مدل جدیدی از اپل پنسل با نام رمز «مارکر» بوده و طبق برنامه قبلی کوپرتینویی ها قصد داشتند در رویداد سپتامبر سال جاری (شهریور 1401) از آن رونمایی کنند. علاوه بر این، قیمتی که برای اپل پنسیل جدید در نظر گرفته بودند، 49 دلار بوده که نسبت به نسل اول اپل پنسیل و اپل پنسیل 2 بسیار ارزانتر خواهد بود.

به دلیل قیمت پایین آن، برخی از ویژگی های اپل پنسل متعاقبا حذف شد. به عنوان مثال، اپل پنسیل جدید ظاهرا از فناوری تشخیص فشار نوک پشتیبانی نمی‌کند یا باتری داخلی ندارد و اپل به جای باتری قابل شارژ، تراشه‌ای ساخته است که می‌تواند قلم را از طریق نمایشگر تغذیه کند. در واقع، فرآیند دقیقاً مشابه کاری است که سامسونگ با S-Pen انجام داد.

بخشی از اطلاعاتی که بسیار جذاب تر می شود، سازگاری آن با آیفون است. نسل اول Apple Pencil و حتی نسل بعدی Apple Pencil 2 روی آیفون کار نکردند. اساسا، ایده سازگاری اپل پنسل با آیفون، ایده ای بود که اپل در گذشته تمایلی به انجام آن نداشت. با این حال، چندین بار شایعات در مورد آن منتشر شده است.

همانطور که صحت این شایعه مشخص نیست، دلیل لغو برنامه نسخه مارکر اپل پنسل توسط اپل نیز مشخص نیست. اما گفته می شود در آخرین لحظات تصمیم به لغو رونمایی از این محصول گرفته شده است. طبق گزارش های غیر رسمی، اپل بیش از یک میلیون نمونه از این لوازم جانبی را تولید کرده است که تعداد قابل توجهی و بیشتر از آن چیزی است که می خواهد برای ارزیابی و نمایش تولید شود.

حالا اتصال این اپل پنسل ارزان قیمت با آیپد 10 و حل مشکل بزرگ آن جایی است که آیپد 10 اپل دارای پورت USB-C است. اما همچنان با اپل پنسیل نسل اول مجهز به لایتنینگ سازگار است. بنابراین، کاربر باید آداپتور 9 دلاری را جداگانه خریداری کند تا اپل پنسیل را با آی پد جفت کند تا آن را شارژ کند. در نتیجه انتشار یک قلم اپل احتمالی با ویژگی های پیشنهادی می تواند مشکل بسیاری از کاربران را حل کند.

نظر شما در مورد این شایعه چیست؟ آیا اپل واقعاً قصد ارائه یک قلم اپل 49 دلاری را داشت که با آیفون نیز سازگار است؟