قطع شدن اینترنت موبایل بسیاری از خدمات مورد نیاز مردم را مختل کرد


29 آذرماه ساعت امتحان فرا رسید و اینترنت همراه کشور طبق وعده قبلی قطع شد تا از دست کلاهبرداران کم شود. در این میان بسیاری از افراد در انجام کارهای روزمره خود با مشکل مواجه بودند.

همانطور که انتظار می رفت بسیاری در این ساعات نتوانستند از تاکسی اینترنتی استفاده کنند. همچنین گزارش‌هایی مبنی بر اختلال در دستگاه‌های POS فروشگاه‌ها و معطلی مردم هنگام خرید گزارش شده است.

بسیاری از نانوایی ها که مدت ها نقد نمی پذیرفتند، اکنون نان را تنها با دریافت نقدی می فروشند. با توجه به اینکه مدتی است برخی از دستگاه های خودپرداز نقدینگی کمتری ارائه می دهند، این مشکل باعث افزایش مشکلات مردم شده است.

پیش از این سازمان سانسه با ارسال پیامکی به شهروندان اعلام کرده بود که به دلیل نزدیک بودن به حوزه امتحانی برای چند ساعت اینترنت همراه آنها قطع می شود. اما در فضای مجازی نیز خبرهایی مبنی بر قطع شدن اینترنت موبایل در مکان هایی که به نظر حوزه امتحانی نبوده و یا دور از آن هستند، شنیده می شود. مثل فرودگاه امام.

به گفته مسئولان این وضعیت فردا نیز ادامه خواهد داشت تا این آزمون به سلامت برگزار شود. این در حالی است که برخی در فضای مجازی از افشای سوالات در ساعات اولیه آزمون خبر داده اند. اما رئیس سازمان سنجش در پاسخ به این ادعا با بیان اینکه این ادعا به هیچ وجه صحت ندارد، گفت: با بررسی ها و گزارش های دریافتی با داوطلبان و مردم، این آزمون در سلامت کامل برگزار شد.

پورعباس صبح امروز در یکی از حوزه های امتحانی به خبرنگاران گفت: از سیستم ها و دوربین های فوق جاسوسی برای تقلب استفاده می شود که حتی آشکارسازهای سیگنال هم نمی توانند آن ها را شناسایی کنند.

سازمان سنجش ابتدا قصد داشت اینترنت را در کل کشور قطع کند. اما در نهایت اعلام شد که اینترنت همراه در نواحی نزدیک حوزه امتحانی در ساعات امتحانی و با اطلاع قبلی قطع می شود.

قطعی اینترنت موبایل در این ساعات کار و زندگی مردم را مختل کرد و سوال اینجاست که آیا راه حل بهتری برای جلوگیری از تقلب در امتحان وجود ندارد؟