قطعی اینترنت به مدت دو روز


حسن مروتی معاون سازمان سانسه در گفت و گوی تلویزیونی اعلام کرد: برای جلوگیری از تقلب در آزمون سراسری کنکور ۱۴۰۲ که یک مرحله آن در دی ماه سال جاری برگزار می شود، اینترنت کشور در این مدت در سراسر کشور قطع می شود. امتحان:

مروتی در این گفت و گو درباره این تصمیم عجیب اعلام کرد: انشالله روز امتحان اینترنت قطع می شود. با توجه به اینکه در آزمون تیرماه 1401 اخباری مبنی بر تقلب با استفاده از اینترنت نیز منتشر شد و آماری نیز از افزایش چهار برابری تقلب کنندگان در آزمون نسبت به سال گذشته اعلام شد، اکنون سازمان سنجش تصمیم گرفته است. برخورد با اتفاق جدید این مشکل اینترنت را به طور کامل قطع می کند.

نایب رئیس سازمان سنجش همچنین به تلاش این سازمان برای قطع اینترنت در آزمون قبلی اشاره کرد و گفت: سال گذشته هم درخواست داشتیم اما به دلیل مشکلاتی که ممکن است با قطع اینترنت ایجاد شود، انجام نشد. “

اگرچه برای جلوگیری از تقلب در امتحانات می توان اینترنت مناطق و به طور خاص مناطق برگزاری آزمون را قطع کرد و کل کشور از اینترنت بی بهره نبود. حذف تقلب ممکن نیست.

وی با بیان اینکه این موضوع خاصی است که قطع نقطه کمکی به آن نمی کند، تصریح کرد: سال گذشته در برخی جاها اینترنت قطع شد اما توانستند از آنتن های دیگر استفاده کنند.

مروتی معتقد است با توجه به حساسیت کنکور، قطع کامل اینترنت کشور در ایام آزمون 29 و 30 دی ماه مشکلی ندارد. او می خورد.”

موضوع تقلب در امتحانات به جز آزمون تیر 1401 اوایل این هفته و در زمان امتحان نهایی اتفاق افتاد. اخبار منتشر شده از طریق رسانه ها حاکی از آن است که در امتحانات نهایی پایه دوازدهم، تنها چند دقیقه پس از شروع امتحان، سوالات لو رفته است.

البته محسن زارعی، رئیس مرکز سنجش آموزش و پرورش در گفت و گو با خبر در توضیح این اتفاق گفت: در زمان برگزاری آزمون ساعت 10:12 یکی از داوطلبان از امتحانات علوم تجربی ریاضی 3 عکس گرفت. و این عکس از طریق کانال ها و شبکه های اجتماعی با عنوان دسترسی به سوالات منتشر شده است؛ در حالی که این مقالات پس از توزیع سوالات و برگزاری امتحانات منتشر شده است.ساعت امتحان ساعت 10:00 بود اما سوالات در ساعت 10:12 منتشر شده است و این به معنای لو رفتن سوالات نیست بلکه لو رفتن به معنای دسترسی به سوالات قبل از امتحان است.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی به نقل از وزیر آموزش و پرورش گفت: در امتحانات تقلبی صورت نگرفته و امتحانات در سلامت کامل برگزار شد و قبل از امتحان از کسی سوالی پرسیده نشد.

با توجه به تمام اتفاقات قبلی در مورد موضوع تقلب، ظاهراً وزارت آموزش و پرورش قصد دارد به جای راه حل دیگری، قطع اینترنت را در دستور کار قرار دهد. براساس اعلام مروتی، سازمان سنجش آموزش کشور در نظر دارد با همکاری وزارت ارتباطات که متولی معاونت فنی این تصمیم است، اینترنت را در سراسر کشور قطع کند.