فیسبوک در تلاش است تمرکز خود را بر هوش مصنوعی افزایش دهد


مارک زاکربرگ تصمیمات او در دو سال گذشته خشم بسیاری از سرمایه گذاران متا را برانگیخته بود، اکنون او صحبت کرده است که در نهایت باعث خوشحالی سرمایه گذاران شرکتش شده است.

Futurism می نویسد، مدیرعامل متا در تماسی که چند روز پیش با سرمایه گذاران این شرکت برگزار شد، اعلام کرد که فیس بوک مانند هر شرکت بزرگ فناوری دیگری، توسعه هوش مصنوعی را در اولویت قرار داده است. زاکربرگ می گوید فناوری هوش مصنوعی یکی از مهم ترین برنامه های متا برای سال 2023 است. با توجه به اینکه شرکت مذکور در سال 2022 با ضرر هنگفتی بالغ بر 14 میلیارد دلار در بخش متاورس مواجه شد، بسیاری از کارکنان خود را نیز اخراج کرد.

زاکربرگ او در دیدار اخیر خود با سرمایه گذاران متا گفت:

ارزش سهام متا تا ساعت 11 صبح روز بعد از جلسه زاکربرگ طبق گزارش بلومبرگ، این شرکت با سرمایه گذاران 24 درصد رشد کرد که بزرگترین جهش یک روزه در قیمت سهام شرکت در 10 سال گذشته است.

زاکربرگ متا به سرمایه گذاران شرکت گفت که متا بیشتر بر روی ادغام ابزارهای مفید هوش مصنوعی در کارهای مهندسی و بهبود الگوریتم های توصیه محتوا تمرکز خواهد کرد. اقدامی که برخی معتقدند رضایت بیشتری را برای تبلیغ کنندگان و همچنین کاربران به همراه خواهد داشت.

مطمئناً با توجه به سرعت سرسام آور رشد هوش مصنوعی، بسیاری از شرکت ها باید طی ماه های آینده تغییرات قابل توجهی در الگوریتم ها و خدمات خود ایجاد کنند.