فناوری متا فیلم های علمی تخیلی را به واقعیت تبدیل می کند!


متا در حال آزمایش فناوری جدیدی است که می تواند قابلیت های هدست را افزایش دهد تلاش واقعیت مجازی برای تبلیغ این شرکت. غول رسانه های اجتماعی جهان راهی برای ضربه زدن و پیمایش عناصر واقعیت مجازی با استفاده از دستان خود ایجاد کرده است. ایده اصلی متا فناوری جدید استفاده از ژست های حرکتی است که هنگام کار با گوشی های هوشمند در واقعیت مجازی استفاده می کنید. به عنوان مثال، می توانید مستقیماً روی صفحه کلید مجازی با استفاده از انگشتان خود تایپ کنید.

ویژگی متا جدید برای هدست های واقعیت مجازی این شرکت Direct Touch نام دارند و با آپدیت Quest v50 در دسترس کاربران قرار می گیرند.

با فعال کردن قابلیت جدید ردیابی دست هدست Quest 2، این محصول از دوربین های خارجی خود برای ردیابی حرکات دست استفاده می کند و کاربر این حرکات را در واقعیت مجازی به صورت سایه های تاریک خواهد دید.

The Verge می نویسد که تایپ با قابلیت لمس مستقیم متا در هدست واقعیت مجازی این شرکت کمی دشوار است. در واقع وقتی روی قسمتی از رابط کاربری ضربه می زنید، صفحه کلید در صفحه Quest ظاهر می شود و در این حالت می توان کلیدها را به صورت جداگانه فشار داد. از آنجایی که هنگام تایپ در واقعیت مجازی جایی برای استراحت دادن به دست شما وجود ندارد، تصور اینکه در حال تایپ کردن روی سطح هستید کمی دشوار است. البته ویژگی پیشنهاد کلمه می تواند به شما در تایپ بهتر در واقعیت مجازی کمک کند.

اسکرول کردن به بالا یا پایین در پنجره های مختلف مانند مرورگر وب هدست VR Quest به خوبی کار می کند و اگر چیزی اشتباه تایپ کنید، موتورهای جستجو آن را برای شما تصحیح می کنند. علاوه بر این، کلیک بر روی لینک ها بسیار خوب کار می کند و تقریبا بی عیب و نقص است.

اکثر برنامه‌های داخلی Quest با Direct Touch سازگار هستند، اما بسیاری از برنامه‌های موجود در فروشگاه اپلیکیشن این هدست، از جمله شبکه اجتماعی محبوب Horizon Worlds VR، هنوز با این ویژگی به‌روزرسانی نشده‌اند.

در حال حاضر، به نظر واضح است که چرا Direct Touch به عنوان یک آزمایش ارائه شده است. با استفاده از این ویژگی نمی توانید دقیقاً احساس کنید که واقعاً در حال لمس یک شی هستید، بنابراین پس از چند دقیقه استفاده از آن به سرعت احساس خستگی خواهید کرد.

به هر حال Direct Touch یک ویژگی بسیار جالب است و حرکت و ضربه زدن روی سطوح مجازی در هدست های Quest باعث می شود که کاربران احساس کنند در یک رویای علمی تخیلی زندگی می کنند. انتظار می رود متا در طول زمان این ویژگی جدید را بهبود بخشد تا آن را به یک فناوری مفیدتر و کاربردی تر تبدیل کند.