فروش گوشی های هوشمند در سه ماهه سوم در اروپا 16 درصد کاهش یافت


بر اساس آخرین گزارش شرکت تحقیقاتی Counterpoint، بازار گوشی های هوشمند اروپا همچنان از وضعیت بد اقتصادی رنج می برد و فروش گوشی در سه ماهه سوم سال 2022 نسبت به مدت مشابه سال قبل 16 درصد کاهش داشته است. با این حال، عرضه آیفون 14 اپل و پیشرفت چشمگیر شیائومی و ریلمی در روسیه به رشد 4 درصدی فروش نسبت به سه ماهه دوم سال 2022 کمک کرد.

آمار فروش گوشی های هوشمند در بازار اروپا

یان استریجاکمعاون تحقیقات کنترپوینت گفت: وضعیت کلی همچنان در اروپا ناخوشایند است. تقاضای ضعیف مصرف‌کنندگان برای دستگاه‌های رده بالا، که به دلیل مشکلات مربوط به عرضه مربوط به قرنطینه در چین تشدید شده است، به این معنی است که محموله‌های آیفون 14 اپل به اندازه‌ای که انتظار می‌رفت قوی نبوده و به سامسونگ کمک می‌کند در جایگاه اول باقی بماند. با این حال، در این بین، خبرهای خوبی برای برخی از تولیدکنندگان وجود داشت. فروش گوشی های شیائومی و ریلمی در اروپای شرقی به میزان قابل توجهی افزایش یافت. زیرا هر دوی آنها به دنبال سرمایه گذاری در عدم حضور اپل و سامسونگ در بازار روسیه بودند. این رشد به شیائومی کمک کرد تا اپل را به عنوان دومین سازنده بزرگ گوشی های هوشمند اروپا پشت سر بگذارد. این در حالی است که Realme و Oppo به ترتیب چهارمین و پنجمین تولیدکنندگان بزرگ گوشی های هوشمند در منطقه شدند.

مقایسه آمار فروش گوشی های هوشمند

Stryjak در مورد چشم‌انداز باقی‌مانده سال نیز افزود: با توجه به قدرت آخرین آیفون در سه ماهه چهارم، بهبودهای بیشتر احتمالاً در سه ماهه آینده وجود دارد. با این حال، انتظارات از یک زمستان سخت تقاضای مصرف‌کننده را محدود می‌کند و با توجه به اینکه برخی از تولیدکنندگان با چالش موجودی اضافی مواجه هستند، بعید است که فروش گوشی به سطح سال گذشته برسد، چه رسد به قبل از کرونا.