فرار کارگران از کارخانه مونتاژ آیفون اپل؛ دولت چین کارکنان بازنشسته ارتش را به کارخانه ژنگژو فراخواند


در گزارشی به نقل از SCMP، خبرگزاری iMore می نویسد که مقامات شهر چانگی در چین از نظامیان بازنشسته خواسته اند تا در بزرگترین کارخانه مونتاژ آیفون کار کنند. این کارخانه که در ژنگژو فعالیت می کند با کاهش حجم تولید مواجه شده است و مدیران آن در تلاش هستند تا تولید را به حالت عادی برگردانند.

منابع آگاه گفتند، دولت چین نامه ای سرگشاده به پرسنل نظامی بازنشسته ارسال کرده و از آنها خواسته است که “به دعوت دولت پاسخ دهند.” دولت چین از سربازان بازنشسته خواسته است که «در ازسرگیری تولید در کارخانه فاکسکان نقش داشته باشند».

گزارش SCMP ادعا می کند که فراخوان پرسنل نظامی بازنشسته بخشی از برنامه گسترده تری است که چین برای استخدام نیروهای تازه نفس برای خط مونتاژ فاکسکان در شهر ژنگژو به آن متکی است. گزارش‌ها حاکی از آن است که ده‌ها هزار کارگر این کارخانه به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا و قرنطینه سخت ناشی از آن از کارخانه ژنگژو گریخته‌اند. تصاویر فرار پیاده این کارگران بارها در شبکه های اجتماعی دست به دست شد.

مقالات مرتبط:

خبرگزاری SCMP می نویسد که نامه سرگشاده خطاب به سربازان بازنشسته چینی بدون توضیح از پلتفرم وی چت حذف شده است. منابع آگاه می گویند که انتشار گزارش ها در مورد اختلال در خط تولید کارخانه ژنگ ژو به اپل انگیزه بیشتری می دهد تا خط تولید خود را با سرعت بیشتری نسبت به قبل به خارج از چین منتقل کند. دیروز در گزارشی غیررسمی گفته شد که اپل می خواهد یک کارخانه بزرگ دیگر در هند بسازد.

فاکسکان 300000 کارگر در کارخانه عظیم خود ژنگژو دارد. اکثر محصولات مهم اپل از جمله آیفون های نسل جدید در این کارخانه مونتاژ می شوند. اپل مدتی پیش اعلام کرد که کارخانه ژنگ ژو با ظرفیت بسیار کمتر از حد معمول کار می کند و کاهش فعالیت این کارخانه بر حجم تولید نسل جدید آیفون پرو تاثیر می گذارد.