فایرفاکس در حال حاضر به پشتیبانی از ویندوز 7 و 8 ادامه می دهد


نسخه ESR فایرفاکس (پشتیبانی گسترده) حداقل تا سال 2024 از ویندوز 7 و ویندوز 8.1 پشتیبانی خواهد کرد. مایک کوپلی موزیلا اعلام کرد که شرکتش به پشتیبانی از ویندوز 7 و 8 ادامه خواهد داد. فایرفاکس ESR نسخه 115 حداقل تا سه ماهه سوم سال 2024 این دو نسخه. ویندوز پشتیبانی خواهد کرد.

مایک کوپلی همچنین به این واقعیت اشاره کرد که موزیلا باید تصمیم بگیرد که چه زمانی به پشتیبانی از ویندوز 7 و 8 پایان دهد. فایرفاکس ESR یک نسخه پایدار از مرورگر منبع باز است که موزیلا برای مدت زمان طولانی تری نسبت به نسخه های معمولی و سریع پشتیبانی می کند. هر ماه منتشر می شود. در طول چرخه پشتیبانی یک ساله خود، این نسخه فقط به‌روزرسانی‌هایی را دریافت می‌کند که حاوی اصلاحات امنیتی هستند، بدون ویژگی‌های جدید یا بهبود عملکرد.

همانطور که در تقویم رسمی انتشار فایرفاکس ذکر شده است، ESR 115 باید در 4 جولای 2023 منتشر شود. داده های عمومی فایرفاکس نشان می دهد که ویندوز 7 هنوز بخش قابل توجهی از کل پایگاه کاربران این مرورگر (13.44٪) را تشکیل می دهد، در حالی که ویندوز 10 نیز 71 درصد از کاربران جامعه کاربران فایرفاکس را دارد. علاوه بر این، 2.3 درصد از کاربران مرورگر موزیلا از ویندوز 8.1 استفاده می کنند.