عملکرد ضعیف شیائومی در به روز رسانی؛ توسعه MIUI 14 بر اساس نسخه قدیمی اندروید


سازندگان تلفن های اندرویدی همیشه به دلیل پشتیبانی کوتاه مدت نرم افزاری مورد انتقاد قرار گرفته اند. اما سامسونگ در سال های اخیر تلاش زیادی کرده است تا گوشی های خود را برای مدت طولانی تری به نسخه جدید اندروید آپدیت کند.

گوشی های سری پیکسل ساخت گوگل زودتر از هر دستگاه دیگری نسخه جدید اندروید را دریافت می کنند. زیرا پیکسل مبتنی بر اندروید خالص است. پس از عرضه اندروید خالص، شرکت هایی مانند سامسونگ و شیائومی این سیستم عامل را اصلاح کرده و آن را به One UI و MIUI تبدیل می کنند. توسعه نسخه سفارشی اندروید و بهینه سازی آن برای گوشی های مختلف فرآیندی زمان بر است.

به گزارش زومیت، سامسونگ در حال حاضر برخی از گوشی های خود را تا چهار سال به نسخه جدید اندروید آپدیت می کند. نکته مهمتر سرعت به روز رسانی های جدید است. سامسونگ نسخه جدید اندروید را قبل از شرکت هایی مانند شیائومی برای گوشی های خود منتشر کرد.

تقریباً تمام گوشی های بزرگ سامسونگ اکنون به One UI مبتنی بر اندروید 13 مجهز شده اند. اما روند انتشار به روز رسانی برای گوشی های شیائومی همچنان ادامه دارد. شیائومی سعی کرده پشتیبانی نرم افزاری بهتری را برای گوشی های خود مانند سامسونگ ارائه دهد. اما برخی اقدامات جنجالی باعث تداوم انتقادات از این شرکت می شود.

در حالی که شیائومی MIUI 14 را بر اساس اندروید 13 در 20 دسامبر معرفی کرد، بررسی ها نشان می دهد که برخی از گوشی های این شرکت نسخه اندروید 12 رابط کاربری MIUI 14 را دریافت خواهند کرد.

چینی ها می خواهند نسخه MIUI 14 را برای Redmi Note 9، Redmi Note 9S، Redmi Note 9 Pro، Redmi Note 9 Pro Max و Poco M2 Pro منتشر کنند که بر اساس اندروید 12 توسعه یافته است. MIUI 14 برای سری Redmi 10X گوشی ها نیز بر اساس اندروید 12 توسعه یافته اند.

این عملکرد از شیائومی می آید زیرا غول فناوری چینی تقریباً در تمام کنفرانس های مطبوعاتی خود مستقیماً تلفن های خود را با اپل مقایسه می کند. شیائومی خود را رقیب جدی اپل می داند. اما در زمینه به روز رسانی نرم افزارها بین این دو شرکت فاصله وجود دارد. اپل گاهی اوقات گوشی هایی را که 10 سال پیش عرضه شده اند به روز می کند.

نسخه 12 اندروید رابط کاربری MIUI 14 بر خلاف نسخه 13 اندروید شامل تغییرات خاصی نیست و بیشتر بر روی بهینه سازی عملکرد تمرکز دارد. یکی از تغییرات مهم MIUI 14 مبتنی بر اندروید 13 کاهش برنامه ها و سرویس های از پیش نصب شده روی این پوسته سفارشی است.

نظر شما درباره کاربران زومیت در مورد خط مشی پشتیبانی نرم افزاری شیائومی چیست؟