عصر تراکتورهای برقی خودران به لطف تراشه هوش مصنوعی انویدیا فرا رسیده است


شرکت Monarch Tractor، سازنده تراکتورهای الکتریکی هوشمند، می گوید اولین تراکتور آن، MK-V، از خط تولید خارج شده و اکنون آماده عرضه به بازار است. MK-V اولین محصول تجاری استارت آپ کالیفرنیایی Monarch Tractor است.

تراکتور هوشمند MK-V از تراشه هوش مصنوعی Nvidia Jetson استفاده می کند و بدون نیاز به راننده کارهای کشاورزی را انجام می دهد. البته در صورت تمایل راننده می تواند پشت فرمان بنشیند و خودش تراکتور را کنترل کند.

مدیر عامل Monarch Tractor می گوید تراشه ویژه انویدیا به تراکتور MK-V اجازه می دهد تا وظایف خود را “با تاخیر کم و در زمان واقعی” انجام دهد. این تراکتور مصرف انرژی بهینه ای دارد و می تواند برای مدت طولانی کار کند.

به گزارش The Verge، هر تراکتور MK-V مجهز به 6 تراشه جتسون است و می تواند به طور خودکار در زمین های کشاورزی از طریق دوربین های خود حرکت کند. مدیر عامل Monarch Tractor می گوید که در بسیاری از زمینه های کشاورزی سیگنال GPS در دسترس نیست و سیستم مسیریابی مبتنی بر دوربین بهترین عملکرد را دارد.

شارژ تراکتور هوشمند MK-V

انویدیا می گوید تراکتور هوشمند MK-V داده های محصول را به صورت روزانه جمع آوری و تجزیه و تحلیل می کند. کشاورزان می توانند از این داده ها برای تخمین عملکرد محصول، نظارت بر مراحل رشد و بررسی معیارهای سلامت محصول استفاده کنند.

Monarch Tractor در سال 2018 و همزمان با راه اندازی کامپیوتر هوش مصنوعی Jetson Xavier انویدیا تاسیس شد. در همان سال، Nvidia پلتفرم Isaac را در دسترس قرار داد. این پلتفرم به شرکت ها اجازه می دهد تا ربات های مستقل بسازند و آموزش دهند.

مقالات مرتبط:

بسیاری از تراکتورهای مدرن در آمریکا و کشورهای اروپایی دارای حالت نیمه مستقل هستند، اما در بیشتر موارد راننده باید پشت فرمان نیز باشد. این تراکتورها اغلب از گازوئیل استفاده می کنند و MK-V به دلیل استفاده از انرژی الکتریکی یک تراکتور متمایز محسوب می شود. MK-V اولین تراکتور برقی هوشمند تولید انبوه در جهان است. اولین 6 واحد MK-V برای برندهای Constellation در دسترس خواهد بود.

Monarch Tractor در سال 2021 61 میلیون دلار سرمایه جذب کرد و از آن زمان تاکنون بیش از 110 میلیون دلار سرمایه جذب کرده است. این شرکت برای ساخت تراکتور هوشمند خود با فاکسکان وارد همکاری شد. فاکسکان تراکتور MK-V را در کارخانه سابق جنرال موتورز در اوهایو تولید می کند.