ظاهرا آیفون 15 پرو مکس به نمایشگری با روشنایی 2500 نیت مجهز خواهد شد.


طبق توییت منتشر شده توسط این حساب کاربری، اپل ممکن است از نسل بعدی نمایشگرهای سامسونگ در دستگاه های جدید خود استفاده کند که قادر به دستیابی به حداکثر روشنایی 2500 نیت خواهد بود. البته این گزارش در حال حاضر نامشخص است، زیرا ShrimpApplePro می‌گوید که نمایشگر می‌تواند «به طور بالقوه» در آیفون 15 پرو مکس استفاده شود.

از سوی دیگر، راس یانگ، تحلیلگر می گوید که هنوز از منبع موثقی درباره این تغییر اطلاعاتی دریافت نکرده است. البته راه های دیگری نیز برای افزایش حداکثر روشنایی نمایشگر وجود دارد. به عنوان مثال، اپل می تواند از یک آرایه چند لنز استفاده کند. این فناوری باعث افزایش روشنایی خروجی نمایشگرهای کوچک می شود. بعلاوه در روشی دیگر با حذف پلاریزه کننده نمایشگر به کمک روشی به نام Color on Encapsulation می توان حداکثر روشنایی را بدون تغییر پنل نمایشگر افزایش داد.

با این حال، داستان استفاده از نمایشگر جدید سامسونگ در آیفون 15 پرو مکس از زمانی شروع شد که حساب کاربری OreXda در توییتر خود نوشت: «پنل‌های نمایشگر نسل بعدی سامسونگ اجازه 2500 نیت روشنایی را می‌دهند». او ادامه داد: هنوز مطمئن نیستم، اما [نام مدل] باید M13 باشد.» با این تفاسیر، در صورت صحت این ادعا، مدل مذکور باید دو نسل دیرتر از M11 باشد که اکنون در سامسونگ گلکسی اس 23 تازه معرفی شده استفاده می شود.

پس از آن، اکانت ShrimpApplePro پست OreXda را بازتوییت کرد و گفت: “به احتمال زیاد در iPhone 15 Pro Max استفاده خواهد شد.” بنابراین، هنوز برای تأیید دقیق این ادعا زود است.