ظاهراً نامگذاری اسنپدراگون دوباره مشکل ساز است


چند سال پیش، کوالکام نام‌گذاری تراشه گوشی‌های هوشمند خود را به یک الگوی ساده‌تر تغییر داد. به عنوان مثال، از اسنپدراگون 888 به اسنپدراگون 8 نسل 1 و اسنپدراگون 8 نسل 2 رسید. از آن زمان تاکنون شاهد نسل اول اسنپدراگون 7 (به جای نام سری اسنپدراگون 700)، نسل اول اسنپدراگون 6 و نسل اول اسنپدراگون 4 هستیم.

اکنون، با توجه به Android Athourity، افشاگر معروف یوگش برار، در توییتر این ادعا می کند که کوالکام قصد دارد نامگذاری خود را کمی تغییر دهد. به عنوان مثال، گفته می‌شود که این شرکت می‌خواهد تراشه‌ای با نام‌های Snapdragon 7 Gen 2T و Snapdragon 7 Gen 2P عرضه کند.

این الگوی نام‌گذاری، با فرض اینکه تایید شده باشد، نام‌گذاری تراشه‌های کوالکام را پیچیده‌تر می‌کند. علاوه بر این، ذکر این نکته ضروری است که تغییر الگوی نامگذاری به «Snapdragon Gen» در ابتدا به دلیل پیچیدگی الگوی نامگذاری قبلی انجام شد و اکنون قرار است به خانه اول بازگردد.

با این وجود، می‌توانیم استدلالی برای گسترش این نام‌گذاری ببینیم. زیرا این شرکت هنوز از نامگذاری قدیمی برای برخی از تراشه های جدید معرفی شده خود مانند Snapdragon 782G استفاده می کند. بنابراین، گسترش طرح نام‌گذاری جدید به کوالکام اجازه می‌دهد تا نام‌گذاری قدیمی اسنپدراگون را کنار بگذارد.

نظر شما در مورد تغییر الگوی نامگذاری و مشکل کوالکام در این زمینه در مورد کاربران زومیت چیست؟