طراحی مفهومی iOS 17 ظاهر این سیستم عامل را با تمرکز بر بهبود نسخه قبلی نشان می دهد.


همانطور که 9to5Mac اشاره می کند، سیری هرگز به عنوان اولین انتخاب دستیار صوتی شناخته نشده است و گوگل همیشه پیشرو بوده است. الکسای آمازون نیز کاربران زیادی دارد که مطمئناً از تعاملات آنها برای بهبود این ابزار سود خواهند برد. اکنون بینگ جدید نیز با استفاده از هوش مصنوعی ChatGPT رشد سریعی را تجربه کرده است و بهبود سیری می تواند برای اپل برای بازگشت با قدرت به این رقابت بسیار مهم باشد.

پازکر او معتقد است که Dynamic Island به منطقه ای برای سیری تبدیل خواهد شد. اضافه کردن نشانه‌های بصری کوچک مانند برچسب دستورات صوتی گوش دادن به کاربر برای اینکه بداند سیری در هر لحظه چه می‌کند قطعاً یک تغییر مثبت خواهد بود. راه‌اندازی مستقیم نسخه‌های سبک‌تر و کوچک‌تر برنامه‌هایی مانند یادداشت‌برداری از طریق سیری نیز تجربه کاربر را بهبود می‌بخشد.

نتیجه

پارکر با طرح های مفهومی خود سعی کرده برخی به روز رسانی ها و تغییرات iOS 17 را به بهترین شکل ممکن نشان دهد. البته باید توجه داشته باشیم که اپل در سال 2023 توجه زیادی به تحقیق و توسعه در زمینه هدست های واقعیت مجازی و واقعیت افزوده دارد. این بدان معناست که امسال احتمالا شاهد نوآوری های کمتری در سیستم های iOS، iPadOS و MacOS خواهیم بود و در نتیجه انتظار می رود iOS 17 تمرکز بیشتری روی بهبود قابلیت های قبلی این سیستم عامل داشته باشد.

علاوه بر این، گزارش هایی وجود دارد که نشان می دهد iOS 16 مشکلات زیادی در مصرف باتری دارد و باگ های دیگری در آن وجود دارد که در عملکرد رابط کاربری اختلال ایجاد می کند. با این حال iOS 15 بسیار پایدار بود و چندین بهینه سازی را برای بهبود مصرف باتری معرفی کرد و این همان چیزی است که انتظار داریم در iOS 17 شاهد باشیم. در واقع اپل با بهینه سازی ویژگی ها و قابلیت های iOS 16 می تواند پایداری نسخه بعدی را به میزان قابل توجهی افزایش دهد. نسل این سیستم عامل و بهترین تجربه کاربری را برای ارمغان به ارمغان بیاورد.