طبق پیش‌بینی الگوریتم یادگیری ماشین، قیمت بیت‌کوین تا پایان ژانویه 2023 کاهش می‌یابد.


پیش‌بینی الگوریتم یادگیری ماشینی قیمت بیت‌کوین، شاخص‌های فنی مختلفی مانند باند بولینگر (BB)، میانگین متحرک (MA)، MACD، شاخص قدرت نسبی (RSI) و غیره را در نظر می‌گیرد.

تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین

در زمان نگارش این مقاله، بیت کوین همچنان در تلاش است تا قیمت خود را در محدوده 16500 دلار تثبیت کند و در 24 ساعت گذشته رشد 0.5 درصدی را تجربه کرده است. نمودار هفتگی این ارز دیجیتال نیز اصلاحی حدود 1.7 درصدی را نشان می دهد.

حرکت قیمت بیت کوین در روزهای اخیر نشان دهنده ناتوانی گاوها و خرس های بازار در حرکت بزرگ در هر دو جهت است. جیم ویکوفتحلیلگر کیتکو نیوز درباره تغییرات اخیر قیمت بیت کوین اظهار داشت که معامله گران منتظر جرقه ای در ارزش این ارز دیجیتال هستند.

بیت کوین در سال 2023

پس از یک سال پر فراز و نشیب، بازاریابان کریپتو نظرات متفاوتی در مورد چشم انداز بیت کوین در سال جدید ارائه کردند. دیوید کامرز مدیر عامل CoinLedger در گزارش Finbold اظهار داشت که بیت کوین احتمالاً در نیمه اول سال 2023 اصلاحات بیشتری را تجربه خواهد کرد و انتظار می رود پیامدهای FTX تأثیر بیشتری بر بازار بگذارد.

یکی از مدیران BitcoinMiningSoftware.com به نام استفان ریستیکاو معتقد است که بیت کوین در سال 2023 رکوردی را ثبت خواهد کرد. با این حال، او اشاره کرد که رویداد نصف شدن سال آینده می تواند به عنوان یک کاتالیزور حیاتی برای رشد صعودی در سال 2025 عمل کند.

اورلئان، اوهایومدیر عامل پلتفرم خدمات استراتژی XOR می گوید بیت کوین در سال 2023 ممکن است صعودی باشد. او در تحلیل خود برترین ارز رمزنگاری شده جهان را از نظر تاریخی پس از چهار سال با روندی صعودی معرفی کرد و به گفته او، بازار نزولی معمولا حدود یک سال ادامه دارد.

مطابق با وینس پرینستحلیلگر رمزارز خاطرنشان کرد: ارزش بیت کوین به طور بالقوه می تواند تا سال 2026 به 1.8 میلیارد دلار برسد، اگر از “چرخه کریسمس” پیروی کند. طبق این چرخه، بیت کوین در طول کریسمس در سه سال گذشته به بالاترین حد خود رسیده است و این روند در سال 2022 با وجود بازار نزولی تکرار شده است.