ضبط صفحه گوشی های سامسونگ (معرفی تمامی روش ها)


گرفتن عکس از صفحه نمایش گوشی یا اسکرین شات یکی از سریع ترین و ساده ترین راه ها برای اشتراک گذاری اطلاعات با دیگران است. به خصوص زمانی که قرار است کسی را راهنمایی کنید یا به راهنمایی او نیاز داشته باشید. در بسیاری از گوشی های اندرویدی، این کار با نگه داشتن همزمان دکمه پاور و دکمه صدا انجام می شود. اما فرض کنید می‌خواهید یک موضوع پیچیده را برای کسی توضیح دهید و برای این کار به چندین اسکرین شات نیاز دارید، فقط در صورتی که در نهایت بتوانید محتوا را به درستی منتقل کنید.

در چنین شرایطی، ضبط صفحه می تواند گزینه بهتری باشد و شما را از گرفتن اسکرین شات پشت سر هم نجات دهد. امکان فیلم برداری از صفحه نمایش در اکثر گوشی های اندرویدی وجود دارد و در این مقاله قصد داریم نحوه استفاده از آن را در گوشی های سامسونگ آموزش دهیم. ضبط‌کننده صفحه در تلفن‌های دارای رابط کاربری One UI 2.0 و بالاتر در دسترس است. اما اگر فکر می کنید گوشی شما از چنین قابلیتی پشتیبانی نمی کند، با برنامه هایی که در ادامه به شما معرفی می کنیم به راحتی می توانید از این مزیت بهره مند شوید. لازم به ذکر است اگر از کاربران آیفون هستید می توانید مقاله نحوه ضبط صفحه نمایش در گوشی های اندروید و آیفون را مطالعه کنید تا با نحوه ضبط صفحه نمایش آشنا شوید.

ضبط صفحه گوشی سامسونگ بدون نصب برنامه

برای ضبط صفحه نمایش گوشی های سامسونگ نیازی به برنامه خاصی ندارید. کافیست مراحل زیر را دنبال کنید تا بتوانید علاوه بر تصویر، صداهای موجود را نیز ضبط کنید.

گزینه Screen Recorder برای دسترسی راحت تر معمولا در پنل Quick Settings قرار دارد، اما اگر این گزینه را در بین آیکون های موجود مشاهده نکردید، به آخرین صفحه این تنظیمات بروید و روی نماد «+» ضربه بزنید. منوی جدیدی با عنوان دکمه های موجود نمایش داده می شود. دکمه مورد نظر را لمس کرده و نگه دارید، آن را به پانل تنظیمات سریع بکشید و سپس رها کنید. در نهایت روی (Done) کلیک کرده و خارج شوید.