صرافی ارز دیجیتال Coinnik Market فعالیت خود را متوقف کرد


این صرافی ارز دیجیتال در اطلاعیه خود به تلاش سه ساله اشاره کرد و با بیان اینکه با وجود مشکلات پیش رو، دیگر ادامه این مسیر و خدمت رسانی به کاربران امکان پذیر نیست، گفت: اکنون که به این نتیجه رسیده ایم که مذاکره و مذاکره بی فایده است. در مورد قانون گذاری در زمینه ارزهای دیجیتال صحبت کنید. و این فقط به دلیل اعتماد مردم بار مسئولیت ما را سنگین تر می کند، ما در آستانه یک تصمیم دشوار و اجتناب ناپذیر هستیم.”

در این اطلاعیه همچنین به وعده های بازنگری قانون در این حوزه اشاره شده اما طی این سال ها نتیجه ای در این زمینه دیده نشده است: در نهایت به این نتیجه رسیدیم که با توجه به شرایط قانون گذاری اگر نبودیم بهتر بود. این صرافی تا پایان سال جاری دیگر از طریق پلتفرم صرافی فعالیت نخواهد کرد، اما تا زمانی که بتواند به عنوان صرافی فرابورس به فعالیت خود ادامه خواهد داد.

برخی از مشکلاتی که منجر به این تصمیم شد در این اطلاعیه آمده است: «درگاه‌های پرداخت جدید ارائه نشده است. این بهانه را آوردند. بهانه نداشتند قانونگذاری. اخیرا برای پرداخت ریالی در درگاه ها محدودیت ایجاد کرده اند. در حال حاضر در هر نهاد و بخشی، یک کمیته اقتصاد دیجیتال یا ارز دیجیتال وجود دارد که خروجی ندارد.» در این اطلاعیه تاکید شده است که اگر این مشکلات وجود نداشت، با افزایش مبادلات ارزهای دیجیتال ایران، عمق این بازار بیشتر می شد. این می توانست گام بزرگی به سوی توسعه اقتصاد دیجیتال باشد.

اخیراً سقف تراکنش ارزهای دیجیتال در ابتدا ۲۵ میلیون تومان برای هر پرداخت تعیین شده بود و اندکی پس از آن، این سقف ۲۵ میلیون تومانی برای هر کد ملی الزامی شد. کوینیک مارکت در این اطلاعیه تاکید کرد که اگر این مشکلات وجود نداشت، با افزایش مبادلات ارزهای دیجیتال ایران، عمق این بازار بیشتر می شد و گام بزرگی در جهت توسعه اقتصاد دیجیتال بود.

این صرافی به این نتیجه رسیده است که با توجه به عدم وجود قانون مشخص، حفظ دارایی های مردم در این بستر ریسک بسیار بزرگی است و با وجود تمام سختی هایی که برای رشد این کسب و کار پشت سر گذاشته است، ادامه فعالیت خود را متوقف خواهد کرد. عمل کنند. البته این اتفاق به معنای قطع همکاری با نیروها نیست و در سایر قسمت های هلدینگ فعالیت خواهند کرد.

در نهایت، پلتفرم صرافی سکه نیک مارکت برنامه‌ای برای توقف فعالیت‌ها ارائه کرده است: سپرده‌های تومان و ارزهای دیجیتال ظرف ۲۴ ساعت آینده متوقف می‌شوند و آدرس‌های ارزهای دیجیتال در کیف پول شما برای واریز معتبر نیستند. پس از این تاریخ، کوین نیک مارکت هیچ مسئولیتی در قبال واریز به این آدرس ها ندارد. بعد از 20 دی ماه سال جاری امکان معامله وجود ندارد و تمامی سفارشات باز کاربران لغو می شود.

برداشت خودکار دارایی ها از طریق اپلیکیشن و سایت کوین نیک مارکت تا 30 آذرماه امکان پذیر است و پس از این تاریخ، روند جدید دارایی هایی که برداشت نشده اند متعاقبا اعلام خواهد شد. از تاریخ 28 مارس 1401، کوین نیک مارکت تمام فعالیت های خود را متوقف می کند و هیچ مسئولیتی در قبال دارایی های بدون ادعا یا پشتیبانی کاربران و غیره نخواهد داشت.

همانطور که در این اطلاعیه ذکر شد تمامی قوانین سایت کوین نیک مارکت تا تاریخ اعلام شده معتبر بوده و در صورت تخلف از قوانین تمامی عواقب آن به عهده کاربر می باشد. همچنین تیم فنی و پشتیبانی کوین نیک مارکت تا تاریخ اعلام شده به صورت 24 ساعته پاسخگوی مشکلات کاربران خواهد بود.