شیائومی 13 پرو به «لنز تله‌فوتو شناور» مشابه دوربین‌های SLR مجهز می‌شود.


شیائومی فردا یک رویداد بزرگ برای رونمایی از گوشی، هدفون و سیستم دسکتاپ برگزار خواهد کرد. بدون شک مهمترین رویداد رویداد جدید رونمایی از گوشی های سری 13 شیائومی خواهد بود. این دستگاه ها که شیائومی ادعا می کند پردازنده قوی تری نسبت به آیفون 14 پرو دارند، با طراحی جدیدی عرضه می شوند و احتمالا از نظر تصویربرداری حرف های زیادی برای گفتن خواهند داشت.

به گزارش زومیت، شیائومی ویدیوی کوتاهی را در شبکه اجتماعی Weibo منتشر کرده است که دوربین تله فوتو استفاده شده در گوشی پرچمدار شیائومی 13 پرو را نشان می دهد.

شیائومی در تیزر جدید خود به استفاده از لنز تله فوتو «شناور» 75 میلی متری اشاره کرده است. این سیستم از یک گروه داخلی از عناصر عدسی تشکیل شده است که یکی از آنها در امتداد محور افقی به جلو و عقب حرکت می کند و با حرکت این عنصر فاصله کانونی تغییر می کند.

سیستم تله فوتو شیائومی 13 پرو توسط لایکا تولید شده است. به گفته شیائومی، این سیستم از طراحی مشابهی الهام گرفته شده است که در دوربین های SLR رده بالا استفاده می شود.

مقالات مرتبط:

شیائومی در تیزر جدید خود می گوید که در فرآیند ضبط عکس، لنز شناور به سمت جلو حرکت می کند تا “فاصله فوکوس بی نهایت” را ارائه دهد. این دوربین قابلیت ثبت تصاویر ماکرو (عکاسی از نزدیک) را نیز دارد. در این حالت، لنز شناور به عقب حرکت می کند تا بتوانید روی سوژه هایی که 10 سانتی متر دورتر هستند فوکوس کنید.

شیائومی 13 پرو به عنوان آخرین پرچمدار چینی، روزهای سختی را در بازار خواهد داشت. سامسونگ در آینده ای نزدیک از سری گلکسی اس 23 به عنوان یکی از مهم ترین رقبای شیائومی 13 رونمایی خواهد کرد که احتمالا شیائومی 13 پرو در رنگ های سفید، آبی و سبز عرضه خواهد شد. این گوشی با رابط کاربری جدید MIUI 14 وارد بازار خواهد شد.