شیائومی می گوید شیائومی 13 در مدیریت گرما در حین بازی بهتر از آیفون 14 اپل عمل می کند.


پس از ماه ها شایعه و گزارش و به تعویق افتادن مراسم معرفی سری 13 شیائومی، بالاخره روز گذشته این پرچمداران رسما معرفی شدند. مانند اکثر رقبای اپل، این گوشی ها نیز در مقایسه با آخرین نسل آیفون، حرف زیادی برای گفتن نداشتند. البته این برند چینی مدعی شده است که سری 13 شیائومی از نظر کنترل دما در حین انجام بازی از اپل پیشی گرفته است.

پیش از معرفی سری جدید گوشی های پرچمدار، شیائومی در حملات تبلیغاتی خود تراشه A16 Bionic اپل را هدف قرار داد. این شرکت با انتشار یک تیزر مدعی شد که عملکرد گرافیکی سیستم روی تراشه اسنپدراگون 8 نسل 2 که در هر دو مدل شیائومی 13 استفاده می شود، نسبت به نسل قبلی خود 42 درصد بهبود یافته است و از A16 اپل پیشی گرفته است. این رابطه به گزارش Wccftech، در حالی که آمار دقیقی برای این ادعا اعلام نشده است، نتایج مقایسه پرچمداران فعلی شیائومی و اپل نشان می دهد که این برند چینی در مدیریت گرما بهتر از غول فناوری کوپرتینویی عمل کرده است.

مقایسه دمای شیائومی 13 و آیفون 14 در حین انجام بازی

آلوین او تصویری را در حساب توییتر خود به اشتراک گذاشت و اعلام کرد که گوشی های سری 13 شیائومی می توانند تا 8.2 درجه سانتیگراد خنک تر از آیفون 14 هنگام اجرای بازی ها کار کنند که احتمالاً به دلیل استفاده از سیستم خنک کننده اتاق بخار است. در مقایسه، امسال اپل از صفحات گرافیتی برای کاهش دمای آیفون 14 به جای سیستم فوق استفاده کرد. نکته دیگری که باید به آن اشاره کرد این است که این مقایسه در محیطی با دمای 25 درجه سانتیگراد انجام شده است.

شیائومی اشاره می کند که در صورت کاهش یا افزایش دمای محیط، احتمالاً تفاوت هایی در نتایج حاصل از عملکرد سیستم خنک کننده سری 13 شیائومی وجود خواهد داشت. بنابراین حتی اگر آیفون 14 و شیائومی 13 داشته باشید و آنها را از نظر مدیریت حرارتی در حین بازی با یکدیگر مقایسه کنید، احتمالاً نتایج متفاوتی نسبت به ادعاهای شیائومی دریافت خواهید کرد. اسنپدراگون 8 نسل 2، مانند A16 Bionic، با لیتوگرافی چهار نانومتری TSMC تولید شده است. فرآیندی که به تراشه‌ها اجازه می‌دهد تا عملکرد بهتری داشته باشند و در عین حال انرژی کمتری مصرف کنند. در این میان، اگر سامسونگ تراشه پرچمدار کوالکام را به تولید انبوه می رساند، احتمالاً شاهد نتایج کاملاً متفاوتی در عملکرد آن در زمینه مدیریت حرارتی بودیم.

شاید اپل امسال به دلیل محدودیت فضای داخلی و یا با هدف کاهش وزن در تمامی مدل های آیفون 14 از خنک کننده محفظه بخار استفاده نکرده است. امیدواریم این شرکت سعی کند از راهکار ذکر شده در سری آیفون 15 خود استفاده کند. مطمئناً با تحت فشار قرار دادن اسنپدراگون 8 نسل 2 در بنچمارک های آینده، ایده بهتری از عملکرد شیائومی 13 به دست خواهیم آورد.