شیائومی می گوید استفاده از خمیر دندان روی صفحه نمایش گوشی های ترک خورده واقعا مضر است


ترفندهای مختلفی وجود دارد که ظاهراً به کاربران گوشی های هوشمند پس از آسیب دیدن دستگاه های آنها کمک می کند. مثلا قرار دادن گوشی در برنج بعد از فرو بردن آن در آب است. با این حال، شیائومی یکی از این افسانه های قدیمی را رد کرده است.

قبل و بعد از استفاده از خمیر دندان روی صفحه نمایش ترک خورده

این غول فناوری چینی ویدیوی کوتاهی را در یوتیوب به اشتراک گذاشت تا تصور غلط رایج در مورد استفاده از خمیر دندان برای تعمیر صفحه نمایش خراشیده یا ترک خورده را از بین ببرد. شایعات قدیمی ادعا می‌کردند که استفاده از خمیردندان اساساً شکاف‌های صفحه را پر می‌کند و قسمت محدب صفحه را صاف و تقریباً نرم می‌کند. اما در ویدئو به وضوح مشاهده می کنید که هیچ تفاوت یا بهبودی در خط و خش های گوشی تست شده مشاهده نمی شود.

در عوض، شیائومی اضافه کرد که این توصیه قدیمی در واقع بیشتر ضرر دارد تا فایده. این شرکت اظهار داشت که خمیر دندان گاهی اوقات یک عامل پولیش است. اما ذرات ریز موجود در آن نمی توانند به طور موثر ترک های صفحه نمایش را ترمیم کنند. علاوه بر این، خمیر دندان در واقع خاصیت قلیایی دارد که ممکن است مقاومت اسیدی پوشش اولئوفوبیک بالای صفحه نمایش گوشی هوشمند را از بین ببرد.

این لایه در درجه اول در صفحه نمایش گوشی های هوشمند استفاده می شود تا به دلیل روغن های ترشح شده توسط بدن انسان، گرد و غبار و اثر انگشت را از خود دور نگه دارد. بنابراین، شیائومی توصیه کرد که برای مقابله با چنین مشکلاتی، بهتر است به دپارتمان های خدمات رسمی مراجعه کنید.