شیائومی احتمالاً بنرهای تبلیغاتی و ناخواسته‌ها را در MIUI 14 حذف خواهد کرد


بر اساس شایعات تایید نشده، رابط کاربری MIUI 14 شیائومی که بر اساس سیستم عامل اندروید 13 توسعه یافته است، از 19 نوامبر (28 آبان) در دسترس خواهد بود. عرضه MIUI 14 احتمالاً همزمان با رونمایی از سری جدید گوشی های شیائومی (شاید سری 13 شیائومی) خواهد بود.

مدتی پیش برخی از ویژگی های MIUI 14 فاش شد و آن طور که Notebookcheck می نویسد، آخرین نسخه رابط کاربری گوشی های شیائومی نیز یک سری تغییرات مهم دیگر را تجربه می کند، تغییراتی که قطعا کاربران را خوشحال می کند.

گفته می شود MIUI 14 برخلاف نسخه های قبلی رابط کاربری گوشی های شیائومی حاوی تبلیغات نخواهد بود. شیائومی با قرار دادن تبلیغات روی گوشی های ارزان قیمت توانست رشد درآمد خود را به میزان قابل توجهی افزایش دهد. همانطور که گزارش های تایید نشده می گویند، MIUI 14 حتی برای تلفن های ارزان قیمت نیز تبلیغاتی را به همراه نخواهد داشت.

مقالات مرتبط:

شایعه جالب دیگر این است که MIUI 14 بدون برنامه های پیش فرض مزاحم (معروف به bloatware) در دسترس خواهد بود. یکی از انتقادات همیشگی به MIUI شیائومی، تعداد زیاد نرم افزارهای اضافی در این رابط کاربری بوده است. گوشی های مجهز به MIUI 14 به غیر از اپلیکیشن های انحصاری شیائومی و اپلیکیشن های گوگل، هیچ برنامه پیش فرض دیگری نخواهند داشت.

علاوه بر این ها، گفته می شود که MIUI 14 شیائومی ارتباط بین گوشی و کامپیوتر را بهبود می بخشد. در MIUI 14، برخی از برنامه های پیش فرض مانند ساعت، آب و هوا و تقویم شاهد یک سری تغییرات خواهند بود.

به احتمال زیاد گوشی های شیائومی Mi 11، Xiaomi 12، Redmi K40، Redmi K50، Poco F3 و Poco F4 سری اولین دستگاه هایی خواهند بود که توسط MIUI 14 پشتیبانی می شوند.