شماره جدید فصلنامه فناوری های مالی


به گزارش روابط عمومی شرکت داتین، دومین شماره فصلنامه فناوری های مالی منتشر شد. موضوع شماره جدید این فصلنامه «شمولیت مالی و توانمندسازی اقتصادی افراد جامعه» است. پیش از این در اولین شماره فصلنامه فناوری های مالی به موضوع «تقلب و تخلفات در صنعت بانکداری» پرداخته شده بود.

اولین مقاله فصلنامه فناوری های مالی متعلق به مهدیه نوروزیان، معاون برنامه ریزی و توسعه شرکت داتین است که در آن به ظرفیت های فین تک در توسعه اقتصادی اشاره کرده است.

مهراک محمودی، مدیرمسئول ماهنامه «پیشت» در یادداشتی دیگر فراگیر بودن را یک رویا دانست و گفت: با توجه به مشکلات اقتصادی کشور، به نظر می رسد بهترین راه حل توسعه زیرساخت های مالی و اطلاع رسانی باشد. فناوری با هدف فراگیری مالی

رامیز قلی نژاد و حامد بهروز از مدیران صنعت بیمه کشور نیز در یادداشت های جداگانه ای به بررسی چگونگی شمول مالی از طریق بیمه و بیمه تک پرداخته اند. لیدا هادی سردبیر رسانه دیجیتال بیمه نیز از تاثیر فناوری بر توسعه بیمه صحبت کرد و معتقد است آنچه صنعت سخت و سنگین بیمه را تکان داده استفاده از فناوری های روز و کارکرد نوآوری است.

تعدادی از مدیران BNPL کشور از جمله حامد قنادپور مدیرعامل تارا، امیر حق رنجبر مدیرعامل لندو، محسن زادمهر مدیرعامل بانکینو و محمد آجدانی معاون بانکی نوین داتین به عملکرد این شرکت پرداخته اند. از BNPLها و در پاسخ به این سوال که آنها وضعیت ایران چگونه است و چگونه می توانند باعث رشد اقتصادی در کشور شوند؟

برای اطلاع از وضعیت اعطای وام در کشور و دلایل اصلی نارضایتی مردم از وضعیت وام ها و تسهیلات در کشور، مصاحبه دیگری با وحید شمخی از اعضای هیات مدیره شرکت مشاور مدیریت ایلیا انجام شده است. وی در این گفتگو دلایل خوب نبودن وضعیت وام دهی در کشور را به سه عامل اصلی طولانی بودن روند دریافت وام، سختی تامین وثیقه و ضامن و پایین بودن مبالغ وام در ازای کارمزدهای بالا برشمرد.

شماره جدید فصلنامه فناوری های مالی را می توانید اینجا ببینید. شماره بعدی این فصلنامه با موضوع «اقتصاد صنعت فناوری اطلاعات» منتشر می شود.