شایعه شده است که اپل استفاده از شارژ بی سیم را آسان تر می کند


به گزارش WCCTECH، امسال با عرضه سری آیفون 15، امکان شارژ با استفاده از شارژرهای مغناطیسی بی سیم 15 واتی به غیر از دستگاه های شناخته شده توسط Mag Safe فراهم می شود.

مانند گذشته، سری Pro این برند محبوب بیشتر توجه را به خود جلب خواهد کرد. آیفون 15 و آیفون 15 پلاس برای مخفی کردن سخت افزار تشخیص چهره به Dynamic Island مجهز خواهند شد و دوربین ها نیز چینش جدیدی در پشت گوشی خواهند داشت. با این حال، آیفون 15 پرو مکس دارای ویژگی های دیگری از جمله لنز پریسکوپ و Action Button خواهد بود که جایگزین کلید Ring/Silent در این مدل می شود.

در این میان ویژگی دیگری برای مدل های آیفون 15 در نظر گرفته شده است. از این پس، این گوشی ها برای استفاده از قابلیت شارژ بی سیم نیازی به استفاده از دستگاه های شناسایی شده توسط MagSafe و تایید شده توسط اپل نخواهند داشت. در واقع محدودیت استفاده از برند اپل و لوازم جانبی معتبر جابانی برای شارژ بی سیم دستگاه ها توسط این شرکت رفع شده است.

این خبر توسط کاربری به نام yeux1122 در وبلاگ کره ای ناور منتشر شده است. بر اساس این خبر، کاربران آیفون دیگر نیازی به پرداخت هزینه های گزاف برای خرید شارژر بی سیم معتبر اپل ندارند و می توانند با پرداخت هزینه مناسب از شارژرهای بی سیم 15 واتی برندهای دیگر برای شارژ دستگاه خود استفاده کنند.

البته این اخبار تنها شایعه است و هنوز اطلاعات دقیقی از تغییرات پیش رو منتشر نشده است.

پیش از این، کنسرسیوم Wireless Power از در دسترس بودن استاندارد شارژ بی سیم QI2 در این فصل تعطیلات خبر داده بود. این استاندارد قابلیت شارژ بی سیم مغناطیسی مشابه Magsafe اپل یا حتی قوی تر را نوید می دهد که تاکنون تنها در سری آیفون 12 و مدل های جدیدتر این برند دیده ایم. با استفاده از این استاندارد، اپل می تواند درهای پیشرفت را در مدل های قدیمی خود باز کند. البته قبل از هر چیز باید منتظر انتشار رسمی این خبر توسط خود اپل باشیم.

قابلیت شارژ بی سیم پیشنهادی تنها برای سری آیفون 15 نیست و آیپد پرو و ​​سایر دستگاه های اپل که از این فناوری پشتیبانی می کنند نیز می توانند از مزایای آن بهره مند شوند. در این بین اپل با تغییر سوکت شارژ دستگاه های خود از لایتنینگ به سوکت نوع C گام بزرگی در جهت افزایش سرعت شارژ برداشت که به خوبی نشان دهنده اهمیت سرعت شارژ بالاتر در محصولات جدید اپل است.

اپل کنفرانس جهانی توسعه دهندگان (WWDC) خود را در 15 ژوئن سال جاری برگزار می کند و ما مشتاقانه امیدواریم که شاهد اخبار خوبی از این برند شناخته شده باشیم.