شاید MIUI 14 شیائومی بهینه ترین سیستم عامل مبتنی بر اندروید باشد


شیائومی شروع به انتشار تیزرهای MIUI 14 در شبکه های اجتماعی چینی کرده است. در حالی که این شرکت هنوز اعلامیه رسمی در مورد پوسته سفارشی ارائه نکرده است، مدیران آن اجازه دارند در مورد نسل بعدی سیستم عامل سفارشی در پلتفرم هایی مانند Weibo بحث کنند.

همانطور که تصویر زیر نشان می دهد، شیائومی در تلاش است تا MIUI 14 را به عنوان نسخه روانتر و سریعتر برای گوشی های هوشمند و تبلت های خود عرضه کند. جین فنمدیر بخش نرم افزاری شیائومی مدعی است که نسل بعدی پوسته های سفارشی این شرکت ساده تر و سبک تر از سایر پوسته های سفارشی اندروید موجود در بازار خواهد بود.

طبق گفته Notebookcheck، تیم MIUI در نظر دارد امسال ویژگی های اضافی را از این رابط کاربری حذف کند. سیستم عاملی که در حال حاضر با تعداد زیادی اپلیکیشن و سرویس از پیش نصب شده و شخص ثالث عرضه می شود. البته تفاوت هایی بین رام هایی که شیائومی در چین و سایر نقاط جهان از جمله بازار اروپا و هند منتشر می کند وجود دارد. بنابراین باید دید که آیا جین فن آیا به همه نسخه های MIUI اشاره کرده یا فقط نسخه چینی بوده؟

پیام مدیر شیائومی در مورد MIUI 14

شیائومی همچنین نسخه های قدیمی MIUI را به عنوان یک رابط کار سریع تبلیغ کرده است. به عنوان مثال، این برند سال گذشته وعده داد که MIUI 12.5 سریعتر و روانتر از MIUI 12 خواهد بود. بنابراین، ادعاهای رسمی شیائومی در مورد MIUI 14 را نمی توان با اطمینان پذیرفت.

نسخه بعدی پوسته اندروید سفارشی این شرکت در شیائومی 13 و شیائومی 13 پرو استفاده خواهد شد. گوشی هایی که انتظار داریم ماه آینده در بازار چین معرفی شوند. طبق نسخه های قبلی این رابط کاربری، نسخه 14 باید بر اساس اندروید 12 و 13 منتشر شود. البته انتشار نسخه جهانی آن احتمالا تا اوایل سال 2023 آغاز نخواهد شد.