سیاست های خبرسازی اپ استور ادامه دارد. اپل قابلیت ارسال NFT ها را از کیف پول کوین بیس حذف کرده است


حساب توییتر کیف پول کوین بیس در توییتی اعلام کرد که اپل از توسعه دهنده این کیف پول رمزنگاری شده خواسته است تا امکان ارسال NFT را حذف کند. ظاهرا توسعه دهنده کیف پول کوین بیس با اپل بر سر خریدهای درون برنامه ای به توافق نرسیده است. اپل به Coinbase گفت که هزینه ارسال NFT باید از طریق سیستم مالی App Store پرداخت شود.

اپل قوانین سختگیرانه ای برای اپ استور دارد. این شرکت خدمات مختلفی را به توسعه دهندگان ارائه می دهد و برنامه های کاربردی آنها را بین تعداد زیادی از دارندگان آیفون در سراسر جهان توزیع می کند. اپل به ازای هر خرید درون برنامه ای برای ارائه این خدمات 15 تا 30 درصد کمیسیون دریافت می کند.

اپل طبق سیاست معمول خود سعی کرده بخشی از خریدهای درون برنامه ای کیف پول کوین بیس را به خود اختصاص دهد. توسعه دهنده این کیف پول می گوید سیاست اپل مانند دریافت هزینه برای تمام ایمیل های ارسال شده در اینترنت است.

طبق گفته MacRumors، اپل چیزی را درخواست می کند که عملا غیرممکن است، زیرا سیستم پرداخت درون برنامه ای اپ استور از ارز دیجیتال پشتیبانی نمی کند. کیف پول کوین بیس می گوید که اپل تا زمانی که قابلیت ارسال NFT حذف نشود، اجازه انتشار آپدیت جدید را نداد. حذف این ویژگی کار را برای آن دسته از کاربران آیفون که به دنبال انتقال NFT به کیف پول دیگری هستند دشوار می کند.

کیف پول توسعه دهنده کوین بیس می گوید سیاست های سودآوری اپل نوآوری توسعه دهندگان در اکوسیستم کریپتو را به خطر می اندازد.