سونی احتمالا مشکل داغ شدن بیش از حد Xperia 1 IV را در Xperia 1 V برطرف خواهد کرد


Xperia 1 V در حال حاضر در دست ساخت است و می تواند به یکی از بهترین گوشی های هوشمند پرچمدار اندرویدی سال 2023 تبدیل شود. اگرچه هنوز در سال 2022 هستیم، گزارش ها و شایعات زیادی در مورد نسل بعدی سری Xperia One سونی وجود دارد. حتی اگر طبق شایعات گذشته عملکرد این محصول بسیار قدرتمند باشد، بدون شک سونی آن را با قیمتی بالا روانه بازار خواهد کرد. اخبار اخیر در مورد این گوشی بیشتر بر روی دوربین آن متمرکز شده است، اما به نظر می رسد سونی تصمیم گرفته است تا مشکل اصلی سیستم خنک کننده اکسپریا وان مارک 4 را در مدل پرچمدار بعدی خود برطرف کند.

طبق گفته NotebookCheck، Xperia One Mark 5 از بدنه سرامیکی استفاده خواهد کرد. شایان ذکر است که این گزارش ابتدا در حساب کاربری یکی از افشاگران چینی در Weibo به اشتراک گذاشته شده است و پست وی به عنوان “سرامیک مانند” و نه سرامیک خالص ترجمه شده است، بنابراین ما دقیقا نمی دانیم سونی از چه موادی استفاده خواهد کرد. پرچمدار آینده آن با این حال، این ماده مرموز از نظر انتقال حرارت قطعات داخلی گوشی تا 50 درصد بهتر از نسل Xperia One Mark 4 عمل می کند.

در حالی که بسیاری از شایعات در مورد گوشی ها به حقیقت نمی پیوندند، حل مشکل گرمای بیش از حد در اکسپریا وان مارک 5 منطقی به نظر می رسد، زیرا این مشکل بارها و بارها در بررسی های زیادی از اکسپریا وان مارک 4 ذکر شده است. در حقیقت، طبق بررسی‌های انجام شده، گاهی اوقات دمای برخی از مناطق این گوشی به بیش از 40 درجه سانتی‌گراد می‌رسد. بدیهی است که این مشکل در نهایت باعث کاهش عملکرد دستگاه خواهد شد. استفاده از یک پردازنده جدید در Xperia One Mark 5 نیز می تواند به بهبود مشکل تولید گرمای بیش از حد کمک کند زیرا پرچمدار فعلی این شرکت از اسنپدراگون 8 نسل 1 استفاده می کند. تراشه ای که بارها شاهد انتشار گزارش هایی از تولید حرارت بالای آن بوده ایم. با این حال، Xperia One 2023 با بدنه سرامیکی و پردازنده جدیدتر، می تواند مشکل تولید گرما را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.