سه سازنده گوشی اندرویدی برای تسهیل انتقال داده با یکدیگر همکاری کرده اند


تغییر به یک گوشی هوشمند جدید یک کار خسته کننده است. زیرا باید اطلاعات خود را از گوشی قدیمی به گوشی جدید انتقال دهید. شرکت ها ابزارهای داخلی را برای رسیدن به این هدف فراهم کرده اند. با این حال، در بیشتر مواقع، انتقال داده تنها زمانی خوب عمل می کند که کاربران گوشی های خود را بین همان برند تغییر دهند.

گزارش کردن Gizmochina، برای کاهش این مشکل، سه سازنده برتر چینی یعنی شیائومی، اوپو و ویوو بار دیگر دست به دست هم داده و برای ایجاد راه حلی جدید با یکدیگر همکاری کردند. این دومین همکاری بزرگ آنها پس از Peer-to-Peer است.

به لطف این همکاری جدید، کاربران می توانند داده ها را از تلفن های هوشمند قدیمی خود به تلفن های جدید متعلق به هر یک از این سه برند منتقل کنند.

پیش از این، کاربران فقط می توانستند تصاویر را انتقال داده و بین دستگاه های این برندها تماس برقرار کنند. اما اکنون آنها می توانند برنامه های شخص ثالث و اطلاعات آنها را نیز انتقال دهند. بنابراین، اکنون این تجربه تقریباً شبیه به انتقال اطلاعات بین گوشی های یک برند است.

هنوز نمی دانیم که آیا این ویژگی به بازارهای جهانی راه پیدا خواهد کرد یا خیر. از آنجایی که انتقال همتا به همتا در خارج از چین در دسترس است، این ویژگی احتمالاً در آینده نزدیک وارد خواهد شد.

در سطح بین المللی، گوگل به کاربران اجازه می دهد اطلاعات را بین برندهای مختلف منتقل کنند. این ویژگی دارای معایبی است. به همین دلیل این غول جستجو قابلیت Nearby Share را برای انتقال فایل ها فراهم کرده است.