سنسور مجاورت آیفون 15 احتمالا با جزیره دینامیک این گوشی ادغام خواهد شد


تحلیلگر معروف مینگ چی کو اپل می گوید تغییری در Dynamic Island آیفون 15 اعمال خواهد شد. لازم به ذکر است که بر اساس برخی گزارش ها قرار است سیستم نوتیفیکیشن چند وظیفه ای در سال 2023 در هر چهار مدل آیفون ارائه شود.تصاویر لو رفته از پنل های شیشه ای آیفون 15 نشان می دهد که تمامی مدل های این گوشی از Dynamic Island بهره مند خواهند شد.

کو گفته می شود که اپل در حال تغییر به تامین کننده جدیدی است که حسگرهای مجاورتی را برای سری آیفون 15 تولید خواهد کرد. VonArena می نویسد: این سنسور برای خاموش کردن صفحه نمایش در شرایط خاص مانند هنگام تماس های تلفنی استفاده می شود. این عمل علاوه بر صرفه جویی در مصرف انرژی، از ضربه های ناخواسته احتمالی گوش بر روی صفحه نیز جلوگیری می کند.

مطابق با کواپل تصمیم گرفته است که حسگر مجاورتی را در سری آیفون 15 با بخش Dynamic Island این گوشی ها ادغام کند. کو او می گوید در حالی که تمام نسخه های آیفون 2023 اپل از Dynamic Island استفاده می کنند، تفاوت این گوشی ها نسبت به نسل قبل در محل قرارگیری حسگر مجاورت خواهد بود. به عنوان مثال، این سنسور در آیفون 14 پرو زیر نمایشگر قرار دارد و با جزیره دینامیک سری آیفون 15 ادغام خواهد شد.

انتظار می رود سری آیفون 15 در اوایل سپتامبر به طور رسمی معرفی شود.