سفر به دشت شقایق کالپوش رشت


در این مطلب مناطق بی نظیری در اطراف رشت و استان گیلان را برای شما عزیزان معرفی می کنیم که کمتر مورد توجه مسافران قرار گرفته است. همچنین در مورد اجاره ویلا در رشت از علی بابا ما اطلاعاتی را در اختیار شما قرار می دهیم.

اگر عاشق مناطق و طبیعت بکر به خصوص جنگل و کویر هستید، قطعا از سفر به دشت شقایق های کالپوش رشت لذت خواهید برد. البته باید بگوییم که در رشت مرکز استان گیلان خبری از دشت شقایق نیست. دشت شقایق کالپوش در واقع به رشت نزدیک است و اگر برای اقامت چند روزه خود قصد اجاره ویلا در رشت را دارید، می توانید با خیالی آسوده از طبیعت بی نظیر دشت شقایق دیدن کنید.

چرا باید به دشت شقایق های کالپوش رشت سفر کنیم؟

وقتی صحبت از رشت می شود، اولین چیزی که به ذهن مردم می رسد بازار محلی رشت، میدان شاهداری و سبزه میدان، ماهی کبابی و غذاهای محلی و دریایی و حتی ساحل دریای انزلی به نام رشت است. جاذبه های گردشگری رشت است. به جرات می توان گفت این مناطق در کانون توجه مسافران قرار گرفته و از دیگر مناطقی که زیبایی دو چندانی دارند غافل شده اند.

اگر بارها به رشت سفر کرده اید و از مناطق تکراری دیدن کرده اید، بهتر است به مناطق دیگر فرصت ارزیابی بدهید. برای مثال سفر به دشت شقایق های کالپوش رشت ایده خوبی است. می توانید با رزرو و اجاره ویلا در رشت و با خیالی آسوده به دشت شقایق های کالپوش بروید.

خوشبختانه مناطق مختلف گردشگری واقع در گیلان دور از دسترس نیستند و تنها با یک ساعت رانندگی می توانید به نزدیک ترین دشت شقایق کالپوش بروید. البته استان گیلان شهرهایی دارد که در فاصله دورتری قرار گرفته اند و دشت شکافی فوق العاده رویایی دارند.

علی بابا

چه جور مردمی دشت کالپوش شقیگ را دوست دارند؟

اگر عاشق سفر و ماجراجویی هستید و علاقه ای به محیط های شلوغ و شلوغ ندارید، سفر به دشت شقایق های کالپوش برای شما مناسب است. افراد با شرایط زیر می توانند به این منطقه سفر کنند:

 • افرادی که طبیعت ساحلی برایشان تکراری شده است.
 • کسانی که زیاد به رشت سفر کرده اند و مناطق معروف را دیده اند.
 • وبلاگ نویسانی که علاقه مند به ساخت کلیپ ها و وبلاگ های سفر هستند.
 • افرادی که به دنبال ایده های مختلف برای عکاسی هستند;
 • کسانی که نیاز به مدیتیشن و آرامش دارند.

نزدیک ترین دشت شقایق های کالپوش به رشت

اگر به گیلان سفر کرده اید و در رشت ویلا اجاره کرده اید، پیشنهاد می کنیم یک صبح تا بعد از ظهر را به طبیعت خاص و هوای خوب رودبار (روستای جوبن) در 66 کیلومتری رشت اختصاص دهید. این روستا بین رستم آباد و رودبار و در مسیر جاده رشت به تهران قرار دارد.

اگر از تهران به رشت سفر می کنید، می توانید قبل از ورود به مرکز گیلان و اجاره ویلا در رشت، از این منطقه بکر و بهشتی دیدن کنید. البته اگر تصمیم به ماندن در این منطقه داشته باشید، امکان پذیر است یک کلبه جنگلی رزرو کنیدویلا، سوئیت نیز برای شما موجود است.

روستای جوبن دارای دشت های وسیعی از شقایق های کالپوش است. برای اینکه شاهد سفر به دشت شقایق های کالپوش گیلان باشید، بهتر است اواخر فروردین تا اواخر اردیبهشت را برای سفر در نظر بگیرید.

مناطقی از گیلان که دارای دشت های شقایق کالپوش است

همانطور که اشاره کردیم دشت شقایق های کالپوش محدود به محیط خاصی نیست و می توانید در برخی از مناطق گیلان و نزدیک رشت از این دشت های زیبا دیدن کنید. از دیگر دشت های شقایق گیلان می توان به موارد زیر اشاره کرد. اینها هستند:

دشت های شقایق های کالپوش تلاش

اگر به گیلان سفر کردید حیف است از مناطق زیبای تالش دیدن نکنید. توصیه می کنیم قبل از اجاره ویلا در رشت به این مناطق بروید و اگر نمی خواهید در دشت های شگیگ تلاش بمانید، پس از تفریح ​​و گشت و گذار به مرکز شهر بازگردید. از دشت های کالپوش تلاش می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دره ساری داش تلاش (طول)
 • غار گنج تلاش
 • ویلای ماریان تلاش
 • مناطق اطراف آبشار ورزان
 • دشت شقایق لیسار

  دشت شقایق کالپوش

دشت های عشقیک اسلام

پیشنهاد ما برای افرادی که به دنبال سوژه های خاص عکاسی در دشت شقایق کالپوش رشت هستند، جاده اسلام به خلخال است. این منطقه کوهستانی در اردیبهشت ماه مملو از شقایق های وحشی است که زیبایی مناطق سرسبز گیلان را چندین برابر می کند. البته باید بگوییم که شقایق های وحشی تنها جاذبه گردشگری این منطقه نیست و آب و هوای مناسب، زیبایی های محیطی و جنگل های انبوه در تمام فصول سال گردشگران زیادی را به خود جذب می کند.

دشت دیلمان شقایق کالپوش

نمی شود به رشت سفر کرد و خبری از عروس گیلان نداشت. دیلمان یکی از مناطق بکر و سرسبز گیلان است که دشت های شقایق آن توجه بسیاری از گردشگران را به خود جلب کرده است. اگر به گیلان سفر کرده اید یا قصد سفر دارید، یک روز کامل را به بازدید از دشت ها و مناطق بی نظیر دیلمان اختصاص دهید.

نکات مهم برای اجاره ویلا در رشت

اگر در تعطیلات به رشت و گیلان سفر می کنید، بهتر است ابتدا در مورد محل زندگی خود تصمیم بگیرید و در رشت ویلا اجاره کنید.

توصیه می کنیم به امکانات رفاهی ویلا توجه کنید و مکانی را برای اجاره ویلا در رشت انتخاب کنید که به دریا، کوه، جنگل و سایر مناطق گردشگری نزدیکتر باشد.

نتیجه

در این مطلب سفر به دشت شقایق های کالپوش رشت را برای شما عزیزان گفتیم و تعدادی از این مناطق و دشت ها را معرفی کردیم. هم اکنون شما عزیزان با آگاهی کامل می توانید به شمال سفر کرده و در رشت ویلا اجاره کنید. اگر تجربه سفر به دشت شقایق کالپوش رشت را دارید، از تجربیات شیرین خود برایمان بگویید. پیشنهاد شما برای دشت شقایق کجاست؟