سری گلکسی S23 می تواند انرژی را مستقیماً از شارژر دریافت کند تا در حین بازی، دما را کاهش دهد.


سری Galaxy S23 از عملکردی به نام Pause USB Power Delivery استفاده می کند که به تنظیمات قسمت Game Booster اضافه شده است. با فعال کردن این گزینه شارژ گوشی از باتری قطع می شود و برق را مستقیماً از شارژر دریافت می کند و به عبارتی باتری را دور می زند. این عمل به حفظ سلامت باتری و خنک نگه داشتن دستگاه کمک می کند.

به گزارش Techstop، برای استفاده از قابلیت Pause USB Power Delivery در سری گلکسی S23 نیازی به شارژ خاصی ندارید. این ویژگی از داغ شدن بیش از حد گوشی در استفاده های سنگین و طولانی مدت مانند انجام بازی ها جلوگیری می کند. در حالت عادی گوشی از باتری برای تامین انرژی مورد نیاز قطعاتی مانند پردازنده استفاده می کند و از طرفی برق را از شارژر به باتری منتقل می کند که باعث گرم شدن دستگاه می شود اما با ویژگی دور زدن باتری در پرچمداران جدید سامسونگ، این عملکرد کارآمدتر خواهد بود.

اگرچه گفته می‌شود Pause USB Power Delivery در تمام مدل‌های سری گلکسی S23 موجود است، برخی از کاربران گزارش می‌دهند که در برخی از دستگاه‌ها قابل دسترسی نیست. این امکان وجود دارد که در آینده ای نزدیک از طریق آپدیت نرم افزاری این قابلیت برای تمامی کاربران فعال شود.

سامسونگ در مراسم معرفی سری گلکسی اس 23 به قابلیت Pause USB Power Delivery اشاره ای نکرد و باید دید که آیا این ویژگی بالاخره در اختیار همه دارندگان این گوشی ها قرار می گیرد یا خیر.