سرویس VPN گوگل برای ویندوز و مک با یک محدودیت مهم منتشر شد


سرویس گوگل از روز گذشته این VPN اختصاصی خود را برای ویندوز و macOS در دسترس دارد. از این پس، مشترکین طرح ممتاز Google One می‌توانند در ۲۲ کشور به VPN متصل شوند. کاربران برای دریافت طرح ممتاز Google One باید 10 دلار در ماه بپردازند.

همانطور که The Verge می نویسد، نسخه دسکتاپ Google VPN دارای یک سری محدودیت مانند نسخه اندروید و iOS است. کاربران فقط می توانند از Google VPN در کشورهای پشتیبانی شده استفاده کنند. استفاده از Google VPN برای دور زدن محدودیت های منطقه ای امکان پذیر نیست.

استفاده از VPN باعث می شود IP کاربر برای سیستم هایی که به صورت آنلاین نظارت می کنند نامرئی باشد. VPN به طور کلی امنیت کاربر آنلاین را افزایش می دهد.

مانند سرویس iCloud Plus VPN اپل، سرویس جدید گوگل به شما اجازه نمی دهد به صورت دستی از آدرس IP کشور دیگری استفاده کنید. گوگل می گوید IP جدید شما از همان منطقه ای است که در آن هستید. پرکاربردترین ویژگی VPN های امروزی اتصال به IP کشورهای دیگر است و نبود چنین قابلیتی در Google VPN باعث می شود افراد کمی خواهان آن باشند.

در سال 2020، Google سرویس VPN را در اختیار مشترکین طرح برتر Google One در ایالات متحده قرار داد. از آن زمان تاکنون تعداد کشورهای پشتیبانی شده توسط گوگل وی پی ان به ۲۲ کشور رسیده است و همانطور که انتظار می رفت نام ایران در بین این کشورها دیده نمی شود.