سرویس Radar Game راهکار وزارت ارتباطات برای رفع مشکلات گیمرها رونمایی شد.


پس از چند هفته تاخیر در رونمایی از راهکار وزارت ارتباطات برای گیمرها، امروز سرویسی به نام بازی رادار (radar.game) رونمایی شد. مشخص است که Radar Game شامل سه سرویس مختلف است:

  • CDN برای ارائه فایل های مربوط به برخی بازی ها
  • ابزاری برای اندازه گیری تاخیر و پینگ اینترنت کاربر
  • DNS رایگان برای کاهش پینگ بازی ها

ظاهرا رادار گیم فایل های برخی از بازی ها را از طریق سرورهای داخل کشور در اختیار کاربران قرار می دهد تا بتوانند سریعتر و با هزینه کمتری به آنها دسترسی داشته باشند.

رادار گیم می گوید: یکی از مشکلاتی که همیشه گیمرهای کشورمان با آن روبه رو بودند، مشکل سرعت پایین دانلود و آپدیت بازی ها به همراه پینگ یا تاخیر زیاد بازی های آنلاین بود که باعث اختلال و نامناسب بودن کاربر می شد. تجربه برای گیمرها در ایران.”

ظاهراً رادار بازی توسط بخش خصوصی با حمایت بنیاد ملی بازی های ویدیویی و ارتباطات زیرساخت راه اندازی شد.

رادار گیم مدعی است استفاده از این وب سایت و اپلیکیشن ضمن افزایش بسیار زیاد سرعت دانلود بازی ها و به روز رسانی آن ها، پینگ بازی ها را نیز به میزان قابل توجهی کاهش می دهد که تجربه ای خوش در بازی های آنلاین را برای کاربران عزیز به همراه خواهد داشت.

کاهش پینگ بازی ها در رادار بازی از طریق دو آدرس DNS 10.202.10.10 و 10.202.10.11 انجام می شود.

در حال حاضر، لیست بازی هایی که بازی رادار پشتیبانی محدود است. اما انتظار می رود در آینده بازی های بیشتری به این لیست اضافه شود. از طریق قسمت راهنما این سرویس می توانید نحوه استفاده از ابزار کاهش پینگ در لینوکس، ویندوز، مک، اندروید و همچنین کنسول های بازی ایکس باکس و پلی استیشن را مشاهده کنید.

کاربران در Radar Game می توانند درخواست اضافه کردن یک بازی جدید را ارسال کنند. هنوز مشخص نیست که روند افزودن بازی برای کاهش پینگ یا قرار دادن فایل های مرتبط در CDN های داخل کشور چگونه انجام می شود.

اگر از سرویس Radar Game استفاده کرده اید، نظر خود را در مورد آن در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید.