سرورهای بازی ابری Nvidia مجهز به گرافیک قدرتمند RTX 4080 هستند


گفته می شود RTX 4080 مبتنی بر تراشه AD104 از 7424 هسته و 12 گیگابایت حافظه GDDR6 با گذرگاه 192 بیتی استفاده می کند. نتایج بنچمارک منتسب به این پردازنده گرافیکی نشان می دهد که 20 درصد سریعتر از قدرتمندترین گرافیک لپ تاپ نسل قبل است.

اکنون، به لطف گرافیک RTX 4080 سرویس بازی انویدیا، کاربران می توانند بازی ها را با سرعت 240 فریم بر ثانیه اجرا کنند و از پشتیبانی کامل سخت افزاری، از جمله ردیابی اشعه و فناوری جدید DLSS 3 انویدیا لذت ببرند.

به گزارش Endgadget، اجرای بازی ها با پشتیبانی از فناوری Reflex انویدیا برای کاهش تاخیر در نمایشگرهای مجهز به G-Sync، بهره مندی از فناوری جدید تنظیم فریم GeForce Now را نیز ممکن می سازد. به گفته انویدیا، این فناوری به طور قابل توجهی تاخیر ورودی در فضای ابری را کاهش می دهد. این شرکت همچنین در حال اضافه کردن پشتیبانی از رزولوشن های فوق عریض است، بنابراین کاربران می توانند بازی ها را با حداکثر سرعت 120 فریم بر ثانیه روی نمایشگرهای 4K اجرا کنند.

انویدیا اعلام کرد که اکانت کاربرانی که در حال حاضر از طرح RTX 3080 برای بازی های ابری استفاده می کنند، به طور خودکار به پلن جدید RTX 4080 به صورت رایگان ارتقا می یابد.

به گفته این شرکت، سرورهای RTX 4080 اواخر ماه جاری در آمریکای شمالی و اروپا فعال خواهند شد و تا چند ماه دیگر این سرویس در سایر مناطق جهان نیز در دسترس خواهد بود. هزینه اشتراک سرویس جدید بازی ابری انویدیا همانند طرح قبلی 20 دلار در ماه یا 100 دلار برای 6 ماه خواهد بود.

انویدیا همچنین در جریان نمایشگاه CES 2023 اعلام کرد که کاربران به زودی می توانند با کمک سرویس GeForce Now بازی های داخل ماشین خود را انجام دهند. این سرویس کاتالوگ 1500 بازی را ارائه می دهد که شامل عناوین AAA از جمله Cyberpunk 2077 می شود.