سخنرانان آزادی توییتر زیر ذره بین منتقدان. ماسک حساب کاربری این خواننده رپ آمریکایی را به دلیل یهود ستیزی مسدود کرد


کانیه وسترپر مشهور آمریکایی که اکنون به طور رسمی با نام Ye شناخته می شود، هفته گذشته نمادی از آلمان نازی را توییت کرد و در پاسخ به آن حساب کاربری او به حالت تعلیق درآمد. این اولین بار نیست که حساب کاربری کانیه وست مسدود می شود. الون ماسکمالک و مدیر عامل توییتر می‌گوید که شخصاً پس از دیدن توییت کانیه وست می‌خواسته مشت بزند.

ایلان ماسک افکار خود را در مورد کانیه وست طی یک رویداد زنده در فضای مجازی توییتر به اشتراک گذاشت. در طی یک رویداد زنده پرسش و پاسخ توییتر، از ایلان ماسک پرسیده شد که چگونه سطح آزادی بیان را در این پلتفرم متعادل می کند. ماسک پاسخ داد: “من شخصا می خواستم کانیه را مشت کنم. بنابراین عمل او قطعا مرا به رفتار خشونت آمیز تشویق کرد. این درست نیست.”

مقالات مرتبط:

کانیه وست علاوه بر توئیت صلیب شکسته آلمان نازی در مصاحبه با پادکست معروف Infowars، هیتلر و نازی ها را ستایش کرد.

ایلان ماسک می گوید دلیل مسدود شدن حساب کاربری کانیه وست این بود که در مقطعی باید تعریف کنید که تحریک به خشونت چیست. زیرا این اقدام خلاف قوانین ایالات متحده است.

ماسک ادامه داد: ارسال یک سواستیکا به وضوح کار درستی نیست و تحریک به خشونت تلقی می شود. مصاحبه ایلان ماسک در حالی انجام می شود که مدیر جدید تیم اعتماد و ایمنی توییتر گفته است که اولویت اول ایلان ماسک تامین امنیت این شبکه اجتماعی است.

ناگفته نماند که اظهارات ضدیهودی کانیه وست در ماه های اخیر باعث شده تا برندهای معروفی مانند آدیداس و بالنسیاگا روابط تجاری خود را با او قطع کنند.