سامسونگ پیش بینی می کند که سود آن از بازار تراشه در سال 2023 به نصف کاهش یابد


به گفته نشریه کره ای The Elec، Express Solutions (DS) که شرکت Samsung Foundry، System LSI و Memory Division را اداره می کند، سود عملیاتی خود را در سال 2023 حدود 13.1 تریلیون وون پیش بینی کرده است. ظاهراً این رقم در یادداشتی به اشتراک گذاشته شده است. کارکنان شرکت در روز چهارشنبه

سال 2024 می تواند وضعیت بد سال 2023 را برای سامسونگ تغییر دهد

اگر این پیش بینی درست باشد، سود عملیاتی سالانه سامسونگ از کسب و کار نیمه هادی خود در سال 2023 نصف میزان پیش بینی تحلیلگران در سال جاری خواهد بود. یعنی حدود 26 تریلیون وون. کاهش قابل توجه سود عملیاتی نتیجه مستقیم ادامه چرخه نزولی در صنعت تراشه خواهد بود. بر اساس گزارش ها، بخش موبایل سامسونگ دیگر از تراشه های اگزینوس در گوشی های پرچمدار خود استفاده نخواهد کرد. به همین دلیل، پیش بینی های سال 2023 برای بخش DS نادرست به نظر می رسد.

اگرچه سال 2023 برای سامسونگ بد به نظر می رسد، اما تحلیلگران پیش بینی کرده اند که بازار تراشه ها در سال 2024 بهبود خواهد یافت و این زمانی است که اوضاع می تواند بهتر شود. زیرا انتظار می‌رود سامسونگ قرارداد تولید تراشه Google Tensor G3 و تراشه Snapdragon 8 Gen 3 کوالکام را بر روی گره 3 نانومتری GAA ببندد.

کارمندان سامسونگ در سال 2024 پاداش کمتری دریافت خواهند کرد

در ابتدای سال، سامسونگ پاداش عملکرد کارکنان را بر اساس عملکرد آنها در سال گذشته پرداخت می کند. از آنجایی که پاداش عملکرد بر اساس سود عملیاتی شرکت است، سامسونگ باید این ارقام را با کارمندان خود برای سال آینده به اشتراک بگذارد تا بدانند در آینده چه انتظاری دارند.

در یادداشت پاداشی که این شرکت در سال جاری به اشتراک گذاشت، ذکر شده است که سود عملیاتی در سال 2023 حدود 13.1 تریلیون وون خواهد بود. اگر بخش DS سامسونگ به سود عملیاتی مورد انتظار خود در سال 2023 برسد، کارمندان در ژانویه 2024 بین 5 تا 11 درصد پاداش دریافت خواهند کرد. برای اینکه کارمندان حداکثر پاداش 50 درصد را دریافت کنند، سامسونگ باید به سود عملیاتی 28 تریلیون برسد. برد، که با توجه به بحران فعلی در بازار نیمه هادی غیرممکن است.

سود بخش گوشی های هوشمند سامسونگ در سال 2023 کاهش خواهد یافت

سامسونگ سود عملیاتی کمتری را از بخش‌های DX (تجربه کاربر) و موبایل خود در سه ماهه سوم 2022 به دلیل قیمت قطعات بالاتر ثبت کرد. Galaxy S23 حتی از قطعات گران‌تر استفاده خواهد کرد. اما طبق گزارش‌ها، سامسونگ آن را با همان قیمت گلکسی اس 22 روانه بازار خواهد کرد که به این معنی است که بخش موبایل نیز در سال 2023 سود کمتری خواهد داشت.