سامسونگ می خواهد ویژگی هایی مشابه ChatGPT را به گوشی های خود اضافه کند


به گفته SamMobile، سامسونگ ظاهراً در حال کار بر روی قابلیت‌های پیشرفته هوش مصنوعی مکالمه‌ای برای محصولات الکترونیکی مصرفی خود است. رئیس بخش موبایل سامسونگ، TM Roh، هفته گذشته در یک کنفرانس مطبوعاتی در مالزی به امکان همکاری سامسونگ با شرکت های جهانی فناوری اطلاعات برای توسعه فناوری های جدید مبتنی بر هوش مصنوعی اشاره کرد.

رئیس بخش موبایل سامسونگ در مورد ChatGPT گفت:

ChatGPT یک ربات چت هوش مصنوعی پیشرفته است که از مدل های زبان تبدیل (GPT) از پیش آموزش دیده برای پاسخ به سؤالات و حل مشکلات به روشی محاوره ای و طبیعی استفاده می کند.

سامسونگ ممکن است بخواهد از مدل‌های زبان پیشرفته استفاده کند تا قابلیت‌های هوش مصنوعی بهتری را به دستگاه‌های خود، از جمله تلفن‌ها، تبلت‌ها و پوشیدنی‌ها بیاورد. بر اساس گزارش ها، مرکز تحقیق و توسعه هوش مصنوعی سامسونگ آماده همکاری با شرکای مختلف برای یافتن فناوری های هوش مصنوعی بهتر در آینده است.

این غول فناوری کره ای اکنون هوش مصنوعی مکالمه ای به نام بیکسبی را در دستگاه های خود ساخته است. این ویژگی به اندازه ChatGPT پیشرفته نیست. اما در سال 2017، سامسونگ استارت‌آپ کره‌ای Fluently را خرید تا مهارت‌های مکالمه بیکسبی را تقویت کند.

با در نظر گرفتن این موضوع، این ایده جدیدی نیست که سامسونگ خواهان هوش مصنوعی مکالمه ای قدرتمندتر در دستگاه های تلفن همراه خود است. اما اکنون که ChatGPT بیشتر در کانون توجه قرار گرفته است و گوگل از چت بات ها با هوش مصنوعی مکالمه خود به نام Bard استفاده می کند، به نظر می رسد سامسونگ به دنبال شرکای هوش مصنوعی برای توسعه یا پیاده سازی ابزارهای مشابه در دستگاه های تلفن همراه خود است.

سامسونگ همچنین از هوش مصنوعی برای بسیاری از محصولات دیگر مانند جاروبرقی و لوازم خانگی استفاده می کند. بنابراین می توان گفت که چشم انداز این شرکت از مدل های زبان پیشرفته برای آینده می تواند فراتر از گوشی ها و تبلت ها باشد.