سامسونگ صفحه نمایش دیجیتال کاکپیت را برای کابین داخلی خودروهای خودران آینده معرفی کرد


سامسونگ دیسپلی در نمایشگاه CES 2023 برای اولین بار از محصولی به نام Digital Cockpit رونمایی کرد که هدف آن خودروهای خودران است و پیش بینی می شود در آینده شاهد گسترش استفاده از آن در صنعت خودروسازی باشیم.

کاکپیت دیجیتال نمایشگری است که برای کابین های دیجیتالی اتومبیل ها طراحی شده است. این محصول یک صفحه نمایش 34 اینچی را با یک پنل 15.6 اینچی ترکیب می کند تا از کل مجموعه به عنوان یک نمایشگر برای سرگرمی هنگام رانندگی خودکار استفاده شود. انحنای این پنل 700R است که دید بهینه ای را فراهم می کند و به راننده کمک می کند تا روی جاده تمرکز کند.

OLED به عنوان یکی از بخش‌های کلیدی طراحی داخلی خودروهای لوکس در کانون توجه قرار دارد، زیرا رنگ‌های سیاه عمیق را به طراحی آن‌ها اضافه می‌کند. یکی از مقامات سامسونگ دیسپلی می گوید:

با نمایشگرهای منعطف و منحنی سامسونگ می توانیم راه حل های مختلفی برای خودروها ارائه دهیم.نمایشگر سامسونگ

سایر محصولات سامسونگ در CES 2023

نمایشگاه سامسونگ دیسپلی همچنین فناوری های سازگار با محیط زیست را برای آینده ای پایدار معرفی می کند. این شرکت در بخشی به نام OLED Grows Green فناوری های سازگار با محیط زیست و کم مصرف را معرفی کرده است که انتشار گازهای گلخانه ای را کاهش می دهد. علاوه بر این، فرآیند بازیافت شیشه که منبعی بی بدیل در تولید پنل های OLED است، در این قسمت به تفصیل توضیح داده شده است.