سامسونگ سرعت خود را در انتشار آپدیت اندروید 13 برای رقبای خود به رخ می کشد


سامسونگ جزئیات مربوط به به‌روزرسانی پوسته سفارشی One UI 5 مبتنی بر Android 13 را برای بیشتر محصولات خود ارائه کرده است. این شرکت می گوید که گلکسی زد فولد 4 و زد فلیپ 4 این آپدیت را در کره جنوبی دریافت کرده اند و از هفته گذشته این به روز رسانی برای گلکسی اس 21، گلکسی اس 20 و گلکسی نوت 20 در دسترس بوده است.

طبق گزارش 9to5Google، سامسونگ انتظار دارد تا پایان سال جاری، گلکسی تب اس 7، تب اس 6 لایت و همچنین گلکسی A52s 5G به اندروید 13 در کنار گلکسی A32 به روز شوند. این غول فناوری کره جنوبی در بیانیه اخیر خود اعلام کرد که به سرعت انتشار نسخه های جدید اندروید برای محصولات خود افتخار می کند و به فاصله زمانی انتشار نسخه اصلی اندروید 13 تا به روز رسانی One UI 5 اشاره کرد. نسبت به قبل بسیار کاهش یافته است و در واقع فقط دو ماه طول کشید.

وقتی سرعت انتشار آپدیت های اندروید را با iOS مقایسه می کنیم، انتشار نسخه جدید سیستم عامل گوگل در مقایسه با سیستم عامل اپل چندان سریع به نظر نمی رسد. اما همچنان شاهد پیشرفت بزرگی در روند انتشار آپدیت های اندروید هستیم. در گذشته انتشار آپدیت های جدید اندروید توسط سامسونگ چندین ماه به طول می انجامید و صاحبان برخی از محصولات این شرکت برای دریافت آپدیت ها باید بیشتر منتظر می ماندند.

حالا به نظر می رسد که سامسونگ تصمیم گرفته است دوباره سرعت انتشار آپدیت های اندروید را افزایش دهد. این شرکت اعتراف می کند که همکاری با گوگل را تقویت می کند و از بازخورد کاربران برای سرعت بخشیدن به انتشار نسخه بعدی سیستم عامل گوگل یعنی اندروید 14 استفاده می کند که احتمالا با پوسته سفارشی One UI 6 عرضه خواهد شد.