سامسونگ در حال همکاری با کوالکام و گوگل بر روی یک پروژه واقعیت افزوده جدید است


سری گلکسی اس 23 و لپ تاپ های سری گلکسی بوک 3 تنها کره ای ها نبودند که در رویداد Unpacked 2023 در مورد آنها صحبت کردند. طبق معمول، و برای نشان دادن روابط قوی با برجسته ترین غول های فناوری، سامسونگ کار روی پروژه جدیدی به نام “واقعیت گسترده” یا واقعیت XR را با همکاری گوگل و کوالکام اعلام کرد.

اگر با اصطلاح “واقعیت افزوده” آشنا نیستید، به فناوری های متعددی اشاره دارد که شامل واقعیت مجازی، واقعیت افزوده و واقعیت ترکیبی می شود. اگرچه این غول فناوری از هیچ دستگاهی رونمایی نکرده است، اما ممکن است این پروژه نوعی هدست باشد، مانند هدست های VR، AR یا MR.

اینکه این فناوری جدید دقیقا بر چه نوع گجت یا پوشیدنی مبتنی خواهد بود هنوز مشخص نیست و مدیر تجربه موبایل سامسونگ در پاسخ به سوال واشنگتن پست گفت که اکوسیستم باید تا حدودی برای عرضه محصول و همچنین برای محصول آماده باشد. موفق شدن. این شرکت از اشتباهات رقبایی که سخت افزار مشابهی را بدون پشتیبانی قوی ارائه می کنند، اجتناب می کند.

با توجه به صحبت های مدیرعامل کوالکام و مدیر اجرایی گوگل، می توان حدس زد که تراشه محصول آینده توسط کوالکام و پلتفرم آن توسط گوگل بر اساس نسخه ویژه اندروید برای نمایشگرهای پوشیدنی طراحی شود. .

مدیر اجرایی گوگل در مورد همکاری با سامسونگ در سیستم عامل Google Meet و Wear و دستگاه های اندرویدی با صفحه نمایش بزرگ (تبلت + تاشو) صحبت کرد. او ARCore، ناوبری Google Maps Live View و جستجوی بصری Google Lens را برجسته کرد و اشاره کرد که چگونه این محصولات پیشروی برای چشم انداز بلندمدت آنها هستند.