سامسونگ به احتمال زیاد اولین نمایشگر تاشو تاشو جهان را در نمایشگاه CES 2023 معرفی خواهد کرد


سامسونگ یکی از پیشگامان تولید پنل های OLED است و در بیشتر موارد، اولین شرکتی است که فناوری های جدید نمایشگر را برای گوشی های هوشمند توسعه داده است. این غول فناوری کره جنوبی در حال حاضر سهم قابل توجهی از بازار گوشی های هوشمند تاشو را در اختیار دارد و اکنون به نظر می رسد هدف بعدی آن گوشی ها و تبلت های مجهز به صفحه نمایش کشویی و رول شونده باشد. بر اساس گزارش ها، این برند آماده است تا به زودی از اولین پانل های تاشو نورد جهان رونمایی کند.

طبق گزارش SamMobile، Samsung Display اولین محصول پانل OLED رول شونده جهان را در نمایشگاه CES 2023 که اواخر این هفته آغاز می شود، به نمایش خواهد گذاشت. طبق گزارش‌های قبلی، این شرکت کره‌ای نمایشگر جدید خود را «پانل هیبریدی» توصیف می‌کند. با باز شدن این صفحه، قسمت دیگری از آن به بیرون می لغزد و با تا شدن کامل ابعاد آن 8 اینچ خواهد بود که در صورت باز شدن به 10 اینچ افزایش می یابد. در نهایت زمانی که این پنل OLED هیبریدی به طور کامل باز شود و قسمت کشویی آن به طور کامل کشیده شود، ابعادی معادل 12.4 اینچ خواهد داشت.

شایعات حاکی از آن است که سامسونگ در حال آزمایش پنل تاشو نورد جدید خود برای دستگاه هایی است که کاربر می تواند با توجه به نیاز خود آنها را به گوشی هوشمند، تبلت یا لپ تاپ تبدیل کند و البته چنین محصولی می تواند واقعاً گران باشد. هنوز مشخص نیست که این شرکت چه زمانی تولید انبوه پنل OLED جدید خود را آغاز می کند زیرا شرکت هایی که محصولات مجهز به این نوع نمایشگر را تولید می کنند نیز باید فناوری های پیشرفته را روی دستگاه های خود پیاده سازی کنند. به عنوان مثال، چنین محصولاتی برای نگهداری نمایشگر به لولاها و صفحات فلزی بسیار پیشرفته نیاز دارند.

سامسونگ در تلاش است تا بازار پنل های OLED را با توسعه فاکتورهای فرم پیشرفته گسترش دهد. صفحه نمایش های OLED اکنون در بسیاری از ساعت های هوشمند، دستبندهای تناسب اندام، گوشی های هوشمند و تبلت ها استفاده می شود. فناوری OLED نیز به آرامی در فضای لپ تاپ ها و نمایشگرهای رایانه های شخصی در حال گسترش است. پنل های OLED هیبریدی جدید سامسونگ در خودروها نیز قابل استفاده هستند، زیرا با باز شدن این صفحه نمایش ها فضای بیشتری در اختیار کاربر قرار می گیرد.