سامسونگ با سرویس تی وی پلاس، دسترسی به 1600 کانال را در تلویزیون های برندهای رقیب امکان پذیر می کند.


اپلیکیشن Samsung TV Plus که صدها کانال تلویزیونی رایگان دارد احتمالا برای تلویزیون های هوشمند برندهای دیگر نیز در دسترس خواهد بود. طبق گزارش The Verge، سامسونگ در حال مذاکره برای افزودن برنامه TV Plus به تلویزیون های TCL است.

Samsung TV Plus که در سال 2015 معرفی شد، یک سرویس پخش رایگان فیلم و سریال با پشتیبانی از تبلیغات است که به طور پیش فرض در تلویزیون های جدید سامسونگ در دسترس کاربران است. این سرویس مانند سرویس های تلویزیون سنتی به شما امکان دسترسی به کانال های متعدد با موضوعات مختلف را می دهد.

اپلیکیشن سامسونگ تی وی پلاس با وجود رایگان بودن، دارای محتویات جذاب بسیاری است. سال گذشته، سامسونگ برنامه های تلویزیونی محبوبی مانند Top Gear، Law & Order Special Victims Unit، NCIS و Chicago Fire را به خدمات خود اضافه کرد. علاوه بر کانال های خبری محلی و دولتی، تی وی پلاس دارای یک سری کانال های انحصاری مانند Ride یا Drive و The Movie Hub است که توسط سامسونگ ساخته شده اند.

سامسونگ تی وی پلاس در حال حاضر حدود 1600 کانال دارد که در 24 کشور مختلف فعالیت می کنند. 220 مورد از این کانال ها در ایالات متحده است. سامسونگ در سال های اخیر سرویس TV Plus را برای دستگاه های بیشتری منتشر کرده است. تلویزیون پلاس اکنون در تلفن های سری گلکسی، از طریق مرورگر وب و حتی در برخی از یخچال های سری Family Hub قابل دسترسی است.

گفته می شود سامسونگ ایده لایسنس کانال های سرویس تی وی پلاس را به برندهای دیگر در نظر گرفته است اما در نهایت این مذاکرات بسته شده است. در همین راستا سامسونگ تصمیم گرفته است تا کل اپلیکیشن تی وی پلاس را در اختیار سازندگان مختلف قرار دهد.

سایر تولید کنندگان تلویزیون های هوشمند مانند TCL، LG و Vizio خدمات پخش اختصاصی دارند. این سرویس ها با سرویس های دیگری مانند Pluto TV، Peacock و Roku رقابت می کنند که برای تمامی تلویزیون ها در دسترس هستند. به نظر می رسد سامسونگ به دنبال تبدیل TV Plus به برنامه ای شبیه به Roku است تا پایگاه کاربران خود را افزایش دهد.