سامسونگ امسال سرمایه گذاری خود در ویتنام را به 20 میلیارد دلار افزایش خواهد داد


طی چند سال گذشته، ویتنام به عنوان پایگاه اصلی تولید سامسونگ ظاهر شده است و اخبار سرمایه‌گذاری چند میلیارد دلاری جدید سامسونگ اندکی پس از آن منتشر شد که کره جنوبی و ویتنام برنامه‌های خود را برای ایجاد یک “مشارکت استراتژیک جامع” در اوایل این هفته اعلام کردند. بر همین اساس ال جی نیز قصد دارد سرمایه گذاری خود را در این کشور افزایش دهد.

سامسونگ مجبور شد در سال جاری چندین بار تولید خود را کاهش دهد. اما این شرکت تقریبا نیمی از گوشی های هوشمند خود را در ویتنام تولید می کند. Samsung Electronics بزرگترین سرمایه گذار خارجی در این کشور است و دولت ویتنام اخیرا فاش کرده است که سامسونگ قصد دارد سرمایه گذاری خود را در این کشور تا 2 میلیارد دلار دیگر افزایش دهد و مجموع آن را به 20 میلیارد دلار برساند.

اگرچه سامسونگ از اظهار نظر در مورد سرمایه گذاری خودداری کرد، منابع رویترز می گویند این سرمایه گذاری 2 میلیارد دلاری تا پایان سال 2022 انجام خواهد شد. کره جنوبی و ویتنام می خواهند تجارت دوجانبه را به 100 میلیارد دلار در سال 2023 افزایش دهند. در حالی که در سال 2021 به 78 میلیارد دلار رسید. دو کشور قصد دارند تا سال 2023 تجارت دوجانبه را به 150 میلیارد دلار افزایش دهند و روز دوشنبه اعلام کردند که روابط خود را تقویت خواهند کرد.

در اوایل سال جاری، TM Roh، رئیس بخش موبایل سامسونگ، با نخست وزیر ویتنام دیدار کرد تا زمینه را برای توسعه تولید در این کشور فراهم کند. بر اساس گزارش ها، سامسونگ در حال افتتاح یک مرکز تحقیق و توسعه جدید در ویتنام است که تا پایان امسال یا در سال 2023 به بهره برداری می رسد.

طبق آخرین اخبار، ال جی که دیگر گوشی های هوشمند تولید نمی کند، قصد دارد سرمایه گذاری در ویتنام را افزایش داده و 4 میلیارد دلار دیگر برای تولید دوربین گوشی های هوشمند در این کشور سرمایه گذاری کند. بنابراین، ویتنام قطب اصلی ال‌جی برای تولید دوربین گوشی‌های هوشمند خواهد بود.