سامسونگ استانداردهای کیفیت تصویر را در سال 2023 با تلویزیون های MICRO LED تعیین می کند


تمام تلویزیون‌های Samsung Neo QLED 2023 نیز از فناوری Auto HDR Remastering AI استفاده می‌کنند. به لطف این فناوری، تلویزیون می تواند اثر HDR را بر روی محتوای SDR در زمان واقعی پیاده سازی کند.

درست مانند تلویزیون های 2022 سونی، تلویزیون QN95C نیز از وب کم استفاده می کند. این دوربین اغلب برای تماس های ویدیویی و ورزش استفاده می شود. اما از طرفی با نسخه تلویزیونی اپلیکیشن پایش سلامت سامسونگ به نام Health Monitor نیز سازگار خواهد بود. کره ای ها می گویند وب کم تلویزیون جدید آنها می تواند پنج پارامتر اصلی ضربان قلب، تغییرات ضربان قلب، سطح اشباع اکسیژن، ضربان تنفس و شاخص استرس را از طریق یک فناوری پیشرفته به نام rPPG اندازه گیری و تجزیه و تحلیل کند.

به گفته سامسونگ، rPPG یا تغییر حجمی نوری از راه دور، “فناوری محاسبات بصری هوشمند است که علائم حیاتی را با تشخیص تغییرات رنگ پوست ناشی از ضربان قلب ارزیابی می کند.”

به گفته خود این شرکت، تلویزیون پرچمدار 8K سامسونگ، QN900C، “طراحی و ساخته شده است تا تلویزیون ایده آل باشد.” به لطف کنترل بهتر نور پس زمینه، تلویزیون جدید کیفیت تصویر بسیار بهتری نسبت به QN900B سال گذشته ارائه می دهد. تلویزیون QN900B، با رنگ مشکی عمیق و کنتراست بالا، تنها دارای 36 ناحیه کنترل تیرگی موضعی بود. تلویزیون جدید QN900C دارای بیش از 1000 منطقه است. 27 برابر بهبود!

درست مانند QN95C، QN900C از پردازش 14 بیتی استفاده می کند. اما روشنایی این تلویزیون چشم ها را خیره خواهد کرد; در سال 2023، مدل پرچمدار کره ای ها به حداکثر روشنایی نجومی و باورنکردنی 4000 نیت دست خواهد یافت.

سامسونگ همچنین اصطلاح 8K را برای سیستم صوتی تلویزیون QN900C به کار می‌برد و می‌گوید که تلویزیون جدیدش به لطف فناوری «Remastering صدای 8K» «عدم تطابق بین صدای سینما و محیط‌های خانگی» را برطرف می‌کند.

در سال 2023، سامسونگ تلویزیون 8K رده پایین QN800C را عرضه خواهد کرد. اما اطلاعاتی از جزئیات فنی این تلویزیون در دست نیست.

خانه هوشمند، سرویس پخش رایگان و بازی ابری 4K

تلویزیون های 2023 سامسونگ هوشمندتر از همیشه خواهند بود. کره ای ها با افزودن تراشه SmartThing Zigbee & Matter Thread به تلویزیون های خود، نیاز به SmartThings Hub را در مدل های جدید کاملاً از بین بردند.

سرویس رایگان و تبلیغاتی سامسونگ تی وی پلاس اکنون بیش از 1800 کانال را در سراسر جهان ارائه می دهد.

در سال 2022، سامسونگ سرویس Gaming Hub را به تلویزیون های مبتنی بر تایزن خود آورد و تجربه بازی ابری را ارائه داد. در سال 2023، Gaming Hub کنسول ایکس باکس یا پلی استیشن شما را نیز می شناسد و آنها را در داخل هاب نمایش می دهد. از سوی دیگر، گزینه استریم بازی 4K نیز از سرویس Nvidia GeForce Now در دسترس است.

سامسونگ همچنین اپلیکیشن Samsung Telemedicine را به تلویزیون های هوشمند خود اضافه کرده است. برنامه ای که امکان تماس تصویری با پزشکان را فراهم می کند. سامسونگ می‌گوید کاربران می‌توانند تجربیات خود را به اشتراک بگذارند، قرار ملاقات دیگری تعیین کنند یا پس از ویزیت پزشک نسخه خود را دریافت کنند.