سال نو مبارک؛ در جستجوی روزهای روشن از دل تاریکی


مبین احمدی، سرمقاله فناوری

سال 1401 برای همه ما سال عجیبی بود. یک سال پیش بحرانی در زندگی من اتفاق افتاد که حتی در سال 1401 هم نتوانستم با آن کنار بیایم، مشکلات و چهره های غمگین زیادی وجود دارد، اما هنوز امید داریم. انسان تا زمانی که امید داشته باشد زنده است. امیدوارم در سال 1402 وضعیت همه بهتر شود، بیشتر بخندیم، احساسات خوب بیشتری را تجربه کنیم و از همه مهمتر سالم بمانیم. حاضر نیستم به هر قیمتی از تلاش دست بکشم.

مهدی حیدری، سردبیر فناوری

امیدوارم همه سالم باشند و قدر سلامتی خود را بدانند. همچنین آرزو می کنم که همه معنی آرزوها و رویاها را بفهمند و آنها را به واقعیت تبدیل کنند.

شبنم توایی، سرمقاله فناوری

علاوه بر آرزوی سلامتی و آرامش برای همه ایرانیان، امیدوارم در قرعه کشی برنده شوم!

مرجان شیخی، تحریریه فناوری

یکی از سختی‌های کار در بخش اخبار فناوری برای ما ایرانی‌ها این است که وقتی محصول جذابی معرفی می‌شود و همه دنیا از آن هیجان زده می‌شوند، بلافاصله آه عمیقی می‌کشیم، زیرا در دل می‌دانیم که با این قیمت‌ها و شرایط اقتصادی، ما هرگز به آخرین مدل های لپ تاپ، تلفن، CPU و غیره نمی رسیم (به جز فقط برای بررسی!). آرزوی من برای سال جدید این است که فرصت های کمتری برای این آه های شوم داشته باشیم و فرصت های بیشتری برای شاد بودن و رسیدن به آرزوهایمان داشته باشیم.

شادان قمگسار، تحریریه تحصیل

در سال جدید آرزویی جز رسیدن به یک زندگی عادی با حداقل امکانات ندارم. به امید روزهای بهتر.

کوثر نیکومنش، سرمقاله فناوری

داشتم به این فکر می کردم که سال گذشته چه آرزویی داشتم. راستش هر چقدر تلاش کردم یادم نیامد. این را بارها تکرار کردم، امکان پذیر نیست. دلیلش شاید این باشد که من همیشه در رویاهایم شکست خورده ام یا شاید یک سال پیش از روی ناامیدی و ناامیدی تصمیم گرفتم از رویاپردازی دست بکشم.

به هر حال من همچنان آرزوی روزهای خوب دارم. دلم می‌خواهد همه ما در سال جدید آن اتفاق خوب را ببینیم، شبی که غم همه دنیا را در دل نمی‌بینیم و زندگی عادی‌مان را از دست نمی‌دهیم.

هانیه کلهر، خبرنگار

نمی‌دانم اسمش آرزوست یا رویا، اما با تمام وجود می‌خواهم 1402 سال شهامت و شجاعت برای همه ما باشد تا به آرزوهایمان برسیم. امیدوارم سال آینده که 1402 را مرور می کنیم، چیزی از فهرست اهدافمان حذف نشده باشد و با خود بگوییم: «این همه انتظار، آن همه جنگیدن و آن همه تلاش ارزشش را داشت». برای همه شما در هنگام گفتن این جمله شادی قلب و لبخند بر لبانتان آرزو دارم. سلامت و تندرست باشید ایام بک کم.

شادی خوشکار خبرنگار

آرزو می کنم غم های بزرگ سالی که گذشت را به آثار بزرگی مانند گفته های توران میرهادی تبدیل کنم. باشد که بتوانیم در سال آینده زنده بمانیم و نجات پیدا کنیم و دنیایی بدون تبعیض برای فرزندانمان بسازیم.

مجتبی بوالحسنی، تحریریه فناوری

امیدوارم اینترنت به صورت رایگان در همه جای دنیا و با قیمت مناسب در دسترس همه باشد. دوست دارم روزی را ببینم که قیمت همه محصولات در سرتاسر دنیا برای همه یکسان باشد و قدرت خرید همه در همه جا یکسان باشد. در خاتمه، سال نوی پر از سلامتی، شادی و البته موفقیت مالی قابل توجه را برای همه آرزومندم.

ملیکا طاهران پور، سرمقاله فناوری

نمی توان آرزوی خود را بدون تغییر و به همان شکل بیان کرد. من می توانم همه چیز را حساب کنم و بگویم که آرزو می کنم همه ما امسال خوب باشیم. من از همه می خواهم که بالاخره جسارت انجام کاری را که به آن فکر می کنند پیدا کنند و از سفر لذت ببرند. امیدوارم روزهای روشنی بسازیم. باشد که بهترین روزهای گذشته ما تبدیل به بدترین روزهای آینده ما شود!

مصطفی اصلاحی، سرمقاله تحصیل

آرزوی من برای سال آینده این است که درگیر زامبی ها نشویم. ترومای کرونا هنوز تمام نشده، خبر ویروس زامبی منتشر شد! از شوخی که بگذریم، کاش دنیا کمتر خاکستری می شد چون با این روند فعلی، اهداف ما تبدیل به رویا، خرید خانه، خرید یک ماشین خوب و در کل خرید می شود! همه آنها به سایه نیمه تاریک ماه می روند.

اما هنوز امیدی هست. امیدوارم آخر شب سیاه و سفید باشد.

مصطفی عسگری، تحریریه فناوری

من به عنوان نویسنده این مقاله، قبل از نوشتن آرزویم، خواسته های سایر اعضای زومیت را خواندم. واقعا روزهای خوبی را پشت سر نمی گذاریم. اما می دانم که «امید» مهمترین چیزی است که این روزها داریم.

از صمیم قلب آرزو می کنم که بار دیگر شعله امید و شور مردم سرزمینم گرم و ما را زنده کند. همه با هم. همچنین از صمیم قلب برای همه آرزوی سلامتی دارم که مهمترین دارایی انسان است.

نوید عموزاده، تحریریه فناوری

سال 1401 از همه نظر سال خوبی نبود و برای من بدترین سال زندگی ام محسوب می شود. بسیاری از عزیزانم را از دست دادم. از طرفی امسال خرید بسیاری از کالاها مانند لوازم دیجیتال برای بسیاری از مردم به آرزوی دست نیافتنی تبدیل شد. از صمیم قلب امیدوارم در سال 1402 حال مردم سرزمینم خوب باشد و دوباره همه از ته دل بخندیم.