ساعت قیامت؛ ما تنها 90 ثانیه با نابودی بشر فاصله داریم


به گزارش بولتن دانشمندان اتمی، علت اصلی نزدیک شدن به نیمه شب، جنگ روسیه و اوکراین است. این اولین بار است که موسسه مورد نظر علاوه بر انگلیسی، بیانیه ای در رابطه با آخرالزمان به زبان های روسی و اوکراینی منتشر می کند.

جنگ روسیه و اوکراین خطر استفاده از سلاح های هسته ای، بیولوژیکی و شیمیایی را افزایش داده و توانایی جهان را برای مقابله با تغییرات آب و هوایی کاهش داده است. دانشمندان می گویند که این جنگ مانع تلاش های بین المللی برای رسیدگی به سایر نگرانی های جهانی می شود.

ساعت روز قیامت در سال 1947 توسط مارتل لانگسدورف در آن زمان، هفت دقیقه تا نیمه شب بود.

پس از حمله اتمی آمریکا به هیروشیما و ناکازاکی در سال 1945، دانشمندان مختلف از جمله تعدادی از دانشمندان پروژه منهتن آن‌ها بولتن دانشمندان اتمی را ایجاد کردند تا بر عواقب توسعه سلاح‌هایی به قدرتمندی بمب اتمی تمرکز کنند. منهتن نام پروژه ای است که بمب هسته ای را تولید کرد.

از سال 1947، Bulletin of the Atomic Scientists عوامل دیگری را در معادله ای که بر نابودی انسان تأثیر می گذارد، وارد کرده است و هر بار تغییراتی در ساعت قیامت ایجاد می کند. این عوامل شامل مواردی مانند سوزاندن سوخت های فسیلی و انتشار اطلاعات نادرست است. میزان تغییر ساعت قیامت با نظر مستقیم بولتن هیئت علمی و امنیت دانشمندان اتمی انجام خواهد شد.

آخرین بار ساعت انقراض انسان در سال 2020 به جلو کشیده شد. در آن زمان اعلام شد که فاصله انسان تا نابودی به 100 ثانیه کاهش یافته است. زمان 100 ثانیه قبل از اپیدمی ویروس کرونا مشخص شد.

خبر خوب این است که عقربه های ساعت قیامت را می توان به عقب برگرداند، دانشمندان موافق هستند. بنابراین، اگر اتفاقات مثبتی در جهان رخ دهد که ما را از ویرانی دور کند، ساعت به عقب حرکت خواهد کرد.

با پایان جنگ سرد در سال 1991، عقربه های ساعت آخرالزمان به عقب رفت و فاصله انسان تا نابودی به 17 دقیقه رسید.