روش های شناسایی اصالت Airpod Pro. چگونه گول نخوریم؟


لازم به ذکر است که این ویژگی مانع جفت شدن یا استفاده از AirPods نمی شود. این فقط به کاربران اطلاع می دهد که از AirPods جعلی استفاده می کنند. بنابراین، اگر از iOS 16 استفاده می‌کنید و مطمئن نیستید که ایرپادهایی که به تازگی خریداری کرده‌اید واقعی هستند، ساده‌ترین راه این است که AirPods یا AirPods Pro خود را با آیفون خود جفت کنید. اگر هشدار اپل را مشاهده کردید، متأسفانه ایرپادهایی که خریداری کرده اید اصل نیستند.

برای Airpod Pro 2، علاوه بر روشی که ذکر کردیم، راه حل دیگری نیز وجود دارد که می تواند اصالت Airpod را تشخیص دهد. احتمالا می دانید که اپل به کاربران خود اجازه می دهد تا Memoji یا متن دلخواه را روی جعبه شارژ AirPods حک کنند. بنابراین، اگر ایموجی خود را روی قاب شارژ AirPods Pro 2 قرار داده باشید، هنگام اتصال هدفون به آیفون، مموجی مورد نظر یا متن حک شده را روی صفحه آیفون مشاهده خواهید کرد.

شناسایی ایرپاد اصلی از تقلبی از روی بسته بندی

اپل استانداردهای تولید بسیار بالایی دارد که سازندگان ایرپادهای جعلی به ندرت رعایت می کنند. اگر دقت کنید، می توانید علامت هایی را روی جعبه هدفون پیدا کنید که ثابت می کند جعلی است.

این جعبه ممکن است در نگاه اول عادی به نظر برسد. اما اگر با دقت بیشتری به آن نگاه کنید متوجه می شوید که کیفیت ساخت بسیار پایینی دارد و هیچ توجهی به جزئیات در ساخت آن نشده است. در همین حال، اپل توجه زیادی به بسته بندی محصولات دارد. بنابراین بسته بندی ضعیف و کیفیت پایین آن می تواند یکی از نشانه های تقلبی بودن ایرپادها باشد.

بنابراین اگر به جعبه ایرپاد دسترسی دارید، قسمت های مختلف آن را به دقت بررسی کنید و اگر مواردی مانند اشتباهات املایی، مشکلات چاپی، فاصله دو برابری بین حروف و پیکسل های اضافی روی تصاویر مشاهده کردید، احتمالا ایرپادی که در دست دارید اصل نیست. برای درک راحت تر، موارد زیر را در نظر بگیرید:

اپل از فونت San Francisco در جعبه اصلی AirPods استفاده کرده است. در حالی که نوشته های روی جعبه جعلی با فونت دیگری نوشته شده است.