رهبر بی‌رقیب بازار موبایل چین؛ اپل بهترین آمار فروش ماهانه آیفون را به ثبت رساند


یک گزارش جدید ادعا می کند که در اکتبر 2022، از هر چهار گوشی فروخته شده در بازار چین، یک گوشی آیفون بوده است. در این بازه زمانی یک ماهه، آیفون 14 پرو مکس پرفروش ترین گوشی هوشمند در بازار چین شد.

تیم کوکدر سال 2019، مدیر عامل اپل نسبت به کاهش فروش آیفون در بازار چین هشدار داد. از آن زمان تاکنون فروش آیفون در بازار مهم چین رو به رشد بوده و اپل بارها توانسته به بزرگترین برند موبایل فعال در بازار چین تبدیل شود. بیش از نیمی از تلفن ها در جشنواره 618 آنها در سال 2022 فروخته شدند، آنها آیفون بودند.

طبق گزارش Apple Insider به نقل از موسسه تحقیقاتی Counterpoint، اپل توانسته است در اکتبر 2022 به بالاترین سهم بازار ماهانه خود در بازار چین دست یابد. اپل فروش گوشی های سری آیفون 14 را در اکتبر آغاز کرد.

کانترپوینت می گوید که اپل توانسته سهم هواوی از بازار گوشی های پریمیوم را به خود اختصاص دهد. همزمان با کاهش فروش تمامی رقبای اپل، این شرکت موفق به افزایش فروش ماهانه گوشی های خود در بازار چین شده است: «اپل تقریباً به رهبر بی چون و چرای بازار گوشی های پریمیوم چین تبدیل شده است». طبق گزارش Counterpoint، در اکتبر 2022، فروش گوشی های اپل نسبت به ماه قبل 21 درصد رشد داشته است.

مقالات مرتبط:

یکی از تحلیلگران کانترپوینت می گوید عواملی مانند مشکلات اقتصادی و قرنطینه های کرونا باعث کاهش چهار درصدی فروش گوشی در بازار چین شد، اما اپل برخلاف روند بازار ظاهر شد.

به گفته تحلیلگر Counterpoint، گوشی های نسل جدید اپل شروع خوبی را در بازار چین تجربه کرده اند و فروش آیفون 14 پرو و ​​آیفون 14 پرو مکس نسبت به نسل قبل بیشتر است. همانطور که انتظار می رفت، با توجه به تفاوت جزئی مدل های استاندارد آیفون 14 با نسل قبل، آیفون 13 نیز فروش خوبی را تجربه می کند.

فروش گوشی در بازار چین در اکتبر 2022 نسبت به سال گذشته 15 درصد کاهش یافته است. در همین بازه زمانی، فروش آیفون های اپل چهار درصد کاهش داشته است.